Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 28 maj 2015 09:17

Kopenhaga – ponad 1,5 mln gości do 31 marca

Napisane przez MG
Kopenhaga – ponad 1,5 mln gości do 31 marca archiwum visitcopenhagen

W pierwszym kwartale tego roku stolicę Danii odwiedziło 1 540 000 turystów, to o 140 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Dyrektor regionalnej organizacji turystycznej Wonderfull Copenhagen, Emil Spangenberg, powiedział: „Dziesięć proc. wzrostu liczby gości w pierwszym kwartale roku to dobry wynik, zwłaszcza, że 2105 rok jest szóstym z rzędu, w którym notujemy wzrost liczby turystów."

W tym okresie odnotowano znaczny – 29 proc., wzrost liczby turystów chińskich a także 15 proc. wzrost liczby Norwegów, 9 proc. – Holendrów i 8 proc. – Brytyjczyków.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.