Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 15 maj 2015 09:31

Zamek w Egerze będzie odbudowany

Napisane przez MG
Obecny stan zamku w Egerze Obecny stan zamku w Egerze archiwum eger.hu

Na Węgrzech rozpoczną się w przyszłym roku prace nad odbudową zamku w Egerze.

Według projektu zamek Istvana Dobo, dowódcy obrony przed Turkami w roku 1552, ma być przywrócony do stanu z XVI wieku. Ma być zbudowany pałac biskupi, średniowieczny dziedziniec, kościół, w środku będzie się mieścić muzeum Istvana Dobo.

Mátyás Berecz dyrektor Muzeum Zamkowego, powiedział: „Zamek w Egerze to kompleks budowli, w których na razie nie ma atmosfery z dawnych wieków. Naszym zadaniem jest stworzenie atmosfery z XVI wieku. Dla Egeru zawsze priorytetem była turystyka ukierunkowana na kulturę i tradycję. Dzięki zainwestowaniu 6 mld forintów, postaramy się uczynić z zamku atrakcje turystyczną, która nie będzie w przyszłości polegać na dotacjach państwowych, ale sama stanie na nogach i będzie generować przychody. Miejsce bohaterskiej obrony Egeru i Węgier i Europy przed Turkami jest godne najlepszej oprawy."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.