Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 24 kwiecień 2015 11:09

Holandia – ponad 10 mld euro z turystyki w roku 2014

Napisane przez AG
Amsterdam Amsterdam archiwum NBTC

Liczba turystów odwiedzających Holandię w ubiegłym roku wyniosła 14 mln, zostawili oni 10,2 mld euro.

Jak podaje raport NBTC (Netherlands Board of Tourism & Conventions), turyści zagraniczni wydali 2,1 mld euro na wyżywienie i picie, zaś 1 mld euro na pamiątki i ubrania.

W ciągu ostatnich 15 lat, liczba gości zagranicznych w Holandii, wzrosła o 40 proc. NBTC oczekuje, że w ciągu najbliższych pięciu lat, liczba ta osiągnie 16 mln. Chce też, by turyści spędzali dłużej czasu w Holandii, obecnie ponad połowa turystów spędza tutaj mniej niż trzy noce. Najpopularniejszym miejscem jest Amsterdam, odwiedziło go pięć mln turystów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.