Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 31 marzec 2015 11:25

Rekordowy początek roku turystyki hiszpańskiej

Napisane przez AG
Fuerteventura Fuerteventura AG

W pierwszym dwóch miesiącach tego roku Hiszpanię odwiedziło ok. 6,5 mln zagranicznych turystów, to więcej o 4,5 proc. niż w styczniu i lutym roku 2014 i najwięcej w historii.

Wydali oni 6,6 mld euro, co jest kolejnym rekordem. To więcej o 8 proc. niż w pierwszym dwóch miesiącach ubiegłego roku.
Ponad połowa z 6 450 000 turystów, którzy odwiedzili Hiszpanię w styczniu i lutym pochodziła z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Wynika tak danych opublikowanych przez Instytut Turystyki w zeszłym tygodniu. O 20,2 proc. spadła liczba turystów z Rosji, o ponad 20 proc. wzrosła liczba Włochów a 18,7 proc. – Amerykanów.
Najbardziej popularnym miejscem wśród turystów zagranicznych były Wyspy Kanaryjskie, które gościły 2 044 000 osób w styczniu i lutym (31,7 proc. wszystkich zagranicznych turystów odwiedzających Hiszpanię) Katalonię odwiedziło 1 595 000 turystów (24,7 proc.), Andaluzję – 12,2 proc., Madryt – 10,3 proc., Walencję – 8,3 proc., Baleary – 3,6 proc.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.