Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 30 marzec 2015 21:05

Tajlandia - dużo mniej gości z Europy i Rosji, więcej z Azji

Napisane przez MG
Bangkok Bangkok archiwum tourismthailand.org

Zmienia się struktura turystyki przyjazdowej w Tajlandii, liczba turystów w styczniu wzrosła, w porównaniu do stycznia 2014, o 16,3 proc., chociaż mniej jest Rosjan i Europejczyków.

Liczba gości w pierwszym miesiącu osiągnęła 2,7 mln. I to pomimo spadku aż o 46 proc. liczby Rosjan i o 14,3 proc. turystów z krajów europejskich. Dobry wynik osiągnięty został dzięki większej niż przed rokiem o tej samej porze liczbie turystów z Azji Wschodniej – o 59,2 proc., Chin – o 57 proc. i aż o 92,6 proc. z Malezji. Jednocześnie wzrosły zanotowano na rynku Bliskiego Wschodu – 31 proc. oraz Azji Południowej – 19 proc. Urząd Turystyczny Tajlandii spodziewa się w tym roku 28 mln turystów zagranicznych.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.