Reklama

Reklama

Reklama

środa, 25 marzec 2015 09:21

Sri Lanka stawia na rejsy wycieczkowe

Napisane przez MG
Port w Colombo Port w Colombo archiwum srilankatourism

Urząd Turystyki Sri Lanki chce poważnie uszczknąć kawałek z wartego ok. 40 mld rynku rejsów wycieczkowych.

Sektor rejsów wycieczkowych rośnie średnio 3,2 proc. rocznie i szacuje się, że w tym roku statki mogą przywieźć 22,3 mln pasażerów. Liderem pod względem liczby pasażerów jest Carnival Corporation – 48,1 proc. rynku, na kolejnych miejscach znajdują się: by Royal Caribbean Ltd – 23,1 proc., Norwegian Cruise Holdings – 10,2 proc. oraz MSC – 5,2 proc.

Szefowa Urzędu Turystyki Sri Lanki, Rohantha Athukorala, powiedziała: „Byłam zachwycona, gdy zobaczyłam przy nabrzeżu portu w Colombo statek MSC z dwoma tysiącami pasażerów na pokładzie.
Jeśli chcemy liczyć na jakąś część z 40 mld dochodów z rejsów wycieczkowych, musimy pracować na rozbudową infrastruktury turystycznej, zwłaszcza tej, służącej bezpośrednio pasażerom statków wycieczkowych. Blisko portu muszą znajdować się atrakcyjne sklepy, pasażerom musimy proponować wycieczki do najbardziej malowniczych miejsc na wyspie, na dzikie plaże, do największych zabytków."

W lutym 2015 roku liczba turystów odwiedzających Sri Lankę wzrosła o 16 proc. w porównaniu z do lutego 2014 roku. Najbardziej wzrosła liczba gości z Chin – 86 proc. i Indii – 14,2 proc. Rejsy wycieczkowe w Azji obsługują ok 1,5 pasażerów, prawie połowę z nich przewożą statki Carnival Corporation.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.