Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 10 marzec 2015 09:16

Emiraty liczą na podwojenie liczby turystów z Chin

Napisane przez MG
Burj Al Araba Burj Al Araba archiwum dubaitourism.ae

Fachowcy przewidują, że rosnące dochody w Chinach i coraz lepsza siatka połączeń lotniczych między tym krajem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, sprawią, że liczba turystów z Chin odwiedzających ZEA, urośnie do roku 2013 o 98 proc., do 545 tysięcy.

Ich wydatki maja osiągnąć poziom 781 mln dolarów ( w roku n2013 wyniosły 488 mln dolarów).

Pascal Gauvin, z International Hotels Group powiedział: "Chińczycy z pewnością będą dla Dubaju i pozostałych Emiratów głównym klientem. Klasa średnia w tym kraju rośnie, coraz wicej podróżuje i coraz więcej wydaje pieniędzy."

Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy linii Emirates, skomentował: „Ostatni dwie dekady ITB Berlin były dla nas priorytetem. Tegoroczna edycja targów byłą dla nas olbrzymim sukcesem. Lansowaliśmy nasze produkty w bardzo widowiskowy sposób i przeprowadziliśmy wiele interesujących rozmów z naszymi partnerami. Berlin to najważniejsze miejsce spotkań branży turystycznej. Nasz udział w ITB to dowód na zaangażowanie na rynku niemieckim i szerzej – europejskim."