Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 03 marzec 2015 08:35

Lodowy kościół na Hrebienku atrakcją turystyczną sezonu

Napisane przez AG
Lodowy kościół na Hrebienku atrakcją turystyczną sezonu archiwum SACR

Przez dwa i pół miesiąca, kościół wykonany z brył lodowych i ustawiony na Hrebienku, w Tatrach Wysokich na Słowacji, odwiedziło ponad 165 tysięcy gości.

Dzięki niskim temperaturom, w tym roku lodowa świątynia postoi do Świąt Wielkanocnych.

Lenka Maťašovská, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Vysoke Tatry, powiedziała: „Cieszymy się, że podobnie, jak przed rokiem, kościół lodowy stał się największą atrakcją turystyczną regionu. W ciągu 72 dni, odwiedziło go ponad 165 tysięcy turystów ze Słowacji oraz z Czech, Polski, Węgier, Wielkiej Brytanii i krajów nadbałtyckich."

Każdej niedzieli o 15.30, w kościele odbywają się koncerty artystów. W tym roku wizytującym lodową świątynię sprzyjała pogoda. W ubiegłym roku, przez 83 dni kościół lodowy odwiedziło 100 tysięcy turystów. Gospodarze wierzą, że do końca tego sezonu, liczba gości przekroczy 200 tysięcy. Na Hrebienok najprościej można dostać się kolejką szynowo-linową ze Starego Smokowca lub pieszo (ok. 40 minut).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.