Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 09 luty 2015 09:30

Bułgaria upraszcza procedury wizowe dla państw postsowieckich

Napisane przez AG

Jak ustalili członkowie rządu bułgarskiego, minister spaw zagranicznych Danel Mitov oraz minister turystyki, Nikolina Angelkova, procedury wizowe dla obywateli Rosji, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Armenii i Gruzji zostaną w tym roku uproszczone.

Decyzja ta ma pomóc w zwiększeniu liczny turystów z tradycyjnych dla Bułgarii rynków, przede wszystkim z Rosji i Ukrainy. Zaobserwowano bowiem spadek sprzedaży rezerwacji letniej. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, Rosjanie wykupili 3 proc. mniej pobytów w Bułgarii, Ukraińcy zaś, o 8 proc. mniej.
Bułgarzy chcą również wprowadzić ułatwienia w uzyskiwaniu wiz wielokrotnych dla właścicieli nieruchomości - obywateli wymienionych powyżej krajów oraz dla dzieci i niepełnosprawnych

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.