Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 11 grudzień 2014 22:37

W maju otwarcie Muzeum Hanzy

Napisane przez AG
W maju otwarcie Muzeum Hanzy archiwum European HansaMuseum

Kosztem 42 mln euro, w niemieckim porcie Lubeka powstaje muzeum hanzy, związku handlowego miast.

Placówka będzie pokazywać 600 lat historii niezwykłego organizmu, który wyprzedził o wieki ideę dzisiejszej Unii Europejskiej. Muzeum powstaje w północnej części starówki Lubeki, pomiędzy wzgórzem Zamkowym a rzeką. Na powierzchni 7 405 metrów) kwadratowych zachowano dwa stare budynki (m.in. arsenał) i budowane są nowe z salami wystawowymi, kinem, salami dydaktycznymi. Całość zaprojektowała firma z Hamburga Adreas Heller Architects & Designers. Nowoczesna placówka nosząca nazwę European HansaMusuem otwarta zostanie pod koniec maja 2015 roku.
K

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.