Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 30 listopad 2014 20:15

Świąteczny Budapeszt

Napisane przez AG
Świąteczny Budapeszt archiwum

Od końca listopada do Sylwestra, w stolicy Węgier będą odbywały się liczne imprezy adwentowe i świąteczne.

Od 28 listopada do 24 grudnia na Placu Vörösmarty przed słynną cukiernią Gerbaud artyści i rzemieślnicy ludowi sprzedają przedmioty użytkowe związane z okresem świątecznym. Kiermaszowi towarzyszą koncerty, programy kulturalne, wystawy. Podczas kiermaszu można spróbować grzanego wina oraz potraw węgierskich. (www.budapestinfo.hu)
W tym roku już po raz trzeci od 29 listopada do 1 stycznia zabłysną światła na placu przed Bazyliką , gdzie zostanie urządzone sztuczne lodowisko, a na gości czekają gorące smakołyki. Wieczorną porą co pół godziny odbędzie się pokaz malowniczych, bajkowych świateł, które stworzą bożonarodzeniowe legendy. (www.adventiunnep.hu)
Specjalnie dla rodzin z dziećmi , przedszkoli i grup szkolnych w parku za kościołem ewangelickim na placu Deak , od 28 listopada do 24 grudnia stanie Teatr w Namiocie , mogący pomieścić 100 osób. Przez cztery weekendy adwentowe goście obejrzą spektakle dla dzieci, jasełka betlejemskie , występy taneczne, posłuchają koncertów. (www.adventbudapest.hu)
30 grudnia w Centrum Kongresowym Budapeszt wystąpi światowej sławy orkiestra. Goście usłyszą klasyczne utwory węgierskie i zagraniczne. Koncert zakończy kolacja- w menu znajdą się specjalności kuchni węgierskiej oraz wina ze znanych węgierskich regionów winiarskich. (www.argosart.hu)

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.