Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 16 wrzesień 2014 14:53

Nowe muzeum motoryzacji w Wiedniu

Napisane przez AG
Wnętrze nowego wiedeńskiego muzeum Wnętrze nowego wiedeńskiego muzeum Johannes Zinner

W odrestaurowanych halach zajezdni w Wiedniu-Erdberg otwarto nowe muzeum ze zbiorami historycznych pojazdów komunikacji.

Wewnątrz utworzono 14 przestrzeni tematycznych, w których umieszczono zabytkowe autobusy, tramwaje i wagony. W każdej z części zwiedzający mogą się udać w podróż w czasie po 150-letniej historii wiedeńskich środków transportu publicznego. Tekst, obraz, multimedia oraz gry interaktywne dają wgląd w pierwsze jazdy tramwajem konnym z 1860 roku, jazdę historycznym autobusem piętrowym, budowę pierwszej linii metr czy też przyszłość komunikacji.
Muzeum można zwiedzać w środy, soboty i niedziele w godzinach 10:00 – 18:00 przy Ludwig-Koeßler-Platz w Wiedniu.

Muzeum Transportu i Komunikacji (Verkehrsmuseum)
Ludwig-Koeßler-Platz
1030 Wiedeń

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.