Ryanair ogłosił zimowy rozkład lotów z Poznania. Dwie nowe trasy i trzy zbazowane samoloty

ryanair liczba pasażerów w maju 2023
fot. archiwum Ryanair

Ryanair przekazał informację o zimowym rozkładzie lotów 2023/2024 dla Poznania z 23 trasami, w tym dwiema nowymi do Pafos i Lizbony – po raz pierwszy łącząc Poznań z Portugalią. Ryanair zwiększy również częstotliwość lotów na pięciu trasach, takich jak Alicante, Bristol, Malta, Mediolan i Paryż.

Plan rozwoju sezonu zimowego Ryanair 23/24 w Poznaniu obejmuje trzy zbazowane samoloty, w tym Gamechanger nowej generacji, co stanowi inwestycję o wartości 300 mln dolarów w Poznaniu. Łącznie dostępnych będzie 23 trasy, w tym dwie nowe do Lizbony i Pafos. Ryanair zwiększy częstotliwość lotów na pięciu istniejących trasach do Alicante, Bristolu, Malty, Mediolanu i Paryża.

W wyniku tych działań przewoźnik zakłada wzrost liczby pasażerów w Poznaniu do 1,4 mln rocznie, umacniając swoją pozycję na tym rynku. Ponadto, Ryanair przewiduje stworzenie ponad 1100 miejsc pracy, w tym 90 stanowisk dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów.

„Ryanair ma przyjemność zaoferować większy wybór i najniższe ceny dla naszych klientów odwiedzających Poznań w sezonie zimowym 23/24, z 23 trasami, w tym dwiema nowymi zimowymi trasami do Lizbony i Pafos – łączącym po raz pierwszy Poznań z Portugalią – a także zwiększoną częstotliwością na pięciu innych popularnych trasach do Alicante, Bristolu, Malty, Mediolanu i Paryża. Zimowy rozkład lotów będzie obsługiwany przez 3 samoloty Ryanair z Poznania, w tym zupełnie nowy samolot nowej generacji Gamechanger, który spala o 16 proc. mniej paliwa i emituje o 40 proc. mniej hałasu. Stanowi to inwestycję o wartości 300 mln dolarów i zapewni 1100 lokalnych miejsc pracy, ponieważ Ryanair nadal zwiększa łączność, turystykę i liczbę miejsc pracy w Poznaniu i Wielkopolsce. Aby uczcić uruchomienie rekordowego zimowego rozkładu lotów Ryanair 23/24 w Poznaniu, oferujemy ceny biletów już od 119 zł” – powiedział Jason McGuinness, Ryanair.

„Przed wami sezon jesienno-zimowy z Ryanair i lotniskiem Ławica. I tu mamy parę dobrych wiadomości. Przede wszystkim premiera połączenia do Lizbony, powrót do rozkładu po letniej przerwie lotów do Tel Awiwu, zwiększa się częstotliwości rejsów do Ammanu, po raz pierwszy zimą będzie można polecieć na Cypr do Pafos. Nadal będzie można nadal korzystać z trasy krajowej do Krakowa. Połączenie do portugalskiej Lizbony, to spełnienie oczekiwań oraz wielu sygnałów od mieszkańców Poznania i Wielkopolski” – dodał Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Ryanair tnie rozkład lotów z Modlina. Zimowa siatka połączeń zredukowana o 20 proc.