Ryanair zapowiada jesienno-zimowe cięcia w rozkładzie lotów. Dostawy Boeingów opóźnione

fot. materiały prasowe

Ryanair, poinformował dziś (czwartek, 28 września) o cięciach w rozkładzie lotów na zimę 2023 z  powodu opóźnień w dostawach samolotów Boeinga. Przewoźnik miał otrzymać 27 samolotów między wrześniem a grudniem.

Ryanair współpracuje z Boeingiem w celu przyspieszenia dostawy, która ma odbyć się w okresie od stycznia do maja 2024, tak aby przewoźnik mógł wejść w sezon letni z 57 nowymi samolotami Boeinga.

Zmiany w rozkładzie lotów na zimę 2023

W związku z opóźnieniami w dostawach, Ryanair dokona szeregu zmian w rozkładzie lotów na zimę 2023 roku. Zmniejszona zostanie liczba samolotów bazujących w Charleroi o trzy, w Dublinie o dwa. Pięć samolotów zostanie zredukowanych w czterech włoskich bazach, w tym w Bergamo, Neapolu i Pizie. Zmniejszona zostanie także liczba samolotów w East Midlands, Porto i Kolonii.

Tej zimy Ryanair nie ma zapasowych samolotów, ponieważ konieczna jest planowa konserwacja całej floty liczącej ponad 550 samolotów, aby były one sprawne przed latem 2024. Na przyszły rok Ryanair planuje najbardziej obszerny rozkład lotów w swojej historii.

“Ściśle współpracujemy z Boeingiem i ich dostawcą, Spirit, aby zminimalizować te opóźnienia w dostawach. Jest nam niezmiernie przykro, że problemy produkcyjne w Wichita i Seattle po raz kolejny opóźniły zakontraktowane przez Boeinga dostawy dla Ryanaira tej zimy. Prowadzimy regularny dialog z Boeingiem, a naszym głównym celem jest zapewnienie dostawy wszystkich 57 zakontraktowanych samolotów B737 przed końcem maja 2024, tak aby flota Ryanaira mogła wzrosnąć do ponad 600 samolotów w ramach największego w historii rozkładu lotów. Odwołane loty zaczną obowiązywać od końca października, a wszyscy pasażerowie, których to dotyczy, zostaną o tym poinformowani pocztą elektroniczną w najbliższych dniach. Pasażerom zostanie zaoferowane zakwaterowanie na alternatywnych lotach lub pełne zwroty kosztów, zgodnie z ich życzeniem” – skomentował Michael O’Leary z Ryanair.

Ryanair ogłosił zimowy rozkład lotów z Poznania. Dwie nowe trasy i trzy zbazowane samoloty