Bertrand Grabowski nowym członkiem zarządu Ryanair Holdings plc

fot. archiwum Ryanair

Zarząd Ryanair Holdings plc ogłosił dziś (29 września), że Bertrand Grabowski, obywatel Francji, zgodził się dołączyć do zarządu jako dyrektor niewykonawczy ze skutkiem od 1 października 2023 roku. Bertrand Grabowski dołączy również do Komitetu Audytu Ryanair.

Bertrand Grabowski ma prawie 40-letnie doświadczenie w finansach lotnictwa i transportu.  Jest byłym członkiem zarządu DVB Bank SE, wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w Citibank, Credit Agricole Indosuez i Banque Indosuez, a obecnie jest niezależnym konsultantem lotniczym. Bertrand Grabowski jest również dyrektorem niewykonawczym Jazeera Airways (spółki notowanej na Kuwejckiej Giełdzie Papierów Wartościowych).

„Cieszymy się, że Bertrand Grabowski przyjął nasze zaproszenie do dołączenia do zarządu Ryanair Holdings plc od 1 października 2023 roku.  Bertrand ma duże doświadczenie i umiejętności w dziedzinie finansów lotniczych, w połączeniu ze szczegółową wiedzą na temat globalnego lotnictwa i wierzymy, że wniesie znaczący wkład zarówno do naszego zarządu, jak i Komitetu Audytu” – skomentował Stan McCarthy, prezes Ryanair.

Ryanair zapowiada jesienno-zimowe cięcia w rozkładzie lotów. Dostawy Boeingów opóźnione