Ryanair tnie rozkład lotów z Modlina. Zimowa siatka połączeń zredukowana o 20 proc.

fot. materiały prasowe

Ryanair ogłosił zmniejszenie rozkładu lotów na zimę 2023/2024 w Warszawie Modlin o 20 proc., anulując 10 tras i zmniejszając częstotliwości na kolejnych 13 trasach. Jak twierdzi przewoźnik, przyczyną jest brak porozumienia z zarządem lotniska co do warunków przedłużenia umowy.

Ryanair wystosował komunikat, w którym ogłasza zredukowanie liczby tras z Modlina na zbliżający się sezon zimowy, zapowiada też zredukowanie częstotliwości połączeń. Jak twierdzi przewoźnik, na skutek tego posunięcia zagrożonych może być 200 miejsc pracy. Ryanair będzie nadal obsługiwać ponad 290 lotów tygodniowo do i z Modlina.

Brak porozumienia z Modlinem

Zarząd firmy jednoznaczenie wskazuje, że w jego optyce winne tego stanu rzeczy jest kierownictwo portu lotniczego w Modlinie.

“Pomimo przedstawienia przez Ryanair kilku propozycji rozwoju, które podwoiłyby ruch pasażerski w Modlinie i zapewniłyby transformacyjny wzrost dla Modlina i szerszego regionu Mazowsza, kierownictwo Modlina w niewytłumaczalny sposób odrzuciło każdą okazję do zawarcia umowy ze szkodą dla lokalnej łączności, miejsc pracy i gospodarki – czego dowodem jest dzisiejsza redukcja połączeń do/z Modlina na zimę 2023/2024” – czytamy w komunikacie przesłanym do mediów.

“Rozumiemy frustrację pasażerów w Modlinie, którzy niesprawiedliwie ucierpią z powodu ogromnej utraty dostępu do tanich lotów i miejsc docelowych z powodu niezdolności zespołu zarządzającego lotniskiem Modlin do zawarcia długoterminowej umowy o współpracę. Nie możemy zrozumieć, dlaczego zarząd Modlina nie chciał zawrzeć umowy ze swoim największym klientem, która podwoiłaby ruch pasażerski” – komentuje Eddie Wilson, dyrektor generalny Ryanair.

“Dzisiaj niestety jesteśmy zmuszeni do usunięcia 20 proc. naszych lotów z Modlina tej zimy. Przedłużająca się bezczynność Modlina spowodowała utratę 300 tys. miejsc i anulowanie dziesięciu tras, w tym do Belfastu, Bristolu, Kolonii, Kowna, Manchesteru, Pizy i innych, a także zmniejszenie częstotliwości na 13 innych trasach, w tym na siedmiu kluczowych trasach miejskich do Londynu, Sztokholmu, Dublina, Wiednia, Mediolanu, Paryża i Brukseli” – dodaje.

Więcej lotów z Chopina, Łodzi, Lublina

Jednocześnie Ryanair zapowiada zwiększenie liczby tras i lotów na zimę 2023/2024 z lotnisk Warszawa Chopina, Lublin oraz Łódź. Jedną z nowsoci ma być trasa z Lotniska Chopina do Manchesteru.

Ryanair: obsłużyliśmy ponad 18,9 mln pasażerów w sierpniu

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center