Ryanair ogłasza letni rozkład lotów do Maroka z nową bazą w Tangerze

fot. archiwum Ryanair

Ryanair ogłosił letni rozkład lotów do Maroka, w ramach którego obsłuży ponad 1100 lotów tygodniowo na 175 trasach, w tym na 35 nowych. W ramach tej inwestycji o wartości 1,4 mld dol Ryanair ogłasza również wprowadzenie niższych cen na 11 marokańskich trasach krajowych.

W ramach rozkładu lotów na lato 2024 roku, w ramach którego Ryanair planuje przewieźć ponad 5 mln pasażerów (wzrost o 33 proc.) do/z Maroka oraz na terenie tego kraju, Ryanair stworzy swoją czwartą marokańską bazę, z dwoma nowymi samolotami w Tangerze. Inwestycja ta warta jest 200 mln dol i zapewni ponad 60 miejsc pracy w lotnictwie w Tangerze. Odbędą się także pierwsze loty Ryanair na lotniska Beni-Mellal i Ar-Raszidijja.

Maroko z 14 samolotami Ryanair

Inwestycje Ryanair w Maroku przekraczają obecnie 1,4 mld dol w samoloty. Przewoźnik tworzy ponad 500 bezpośrednich miejsc pracy dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów oraz 1000 miejsc pracy w turystyce, stymulując wzrost gospodarczy w 12 miastach, w tym w Rabacie, Marrakeszu, Fezie, Agadirze, Tangerze, Warzazat i As-Suwajrze.

Rozkład lotów Ryanair S24 do Maroka obsługiwany jest przez 14 bazujących samolotów (siedem w Marrakeszu, trzy w Fezie, dwa w Agadirze i 2 w Tangerze).

Nowych 35 tras, w tym krajowe

“To historyczny dzień dla partnerstwa między Ryanairem a Królestwem Maroka. Ryanair z dumą ogłasza dużą inwestycję w Maroku o wartości 1,4 mln dol na lato 2024, która dzięki naszemu największemu letniemu rozkładowi lotów zapewni ponad 5 mln pasażerów do/z i na terenie Maroka” – powiedział Eddie Wilson, chief executive officer w Ryanair.

W marokańskim rozkładzie lotów w 2024 roku Ryanair będzie obsługiwał ponad 175 tras, uruchomi 35 nowych tras, w tym 11 tras krajowych z cenami od 330 MAD w każdą stronę.

Ryanair: Polacy na święta polecą do Włoch, Hiszpanii i Francji

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center