Ryanair: Polacy na święta polecą do Włoch, Hiszpanii i Francji

Kierunki świątecznych podróży pasażerów Ryanair
Kierunki świątecznych podróży pasażerów Ryanair / fot. materiały prasowe

Ryanair przedstawia najpopularniejsze kierunki podróży Polaków w okresie świątecznym. Najnowsze dane pokazują, że w okresie od 21 grudnia do 6 stycznia najchętniej wybieranymi przez polskich pasażerów przewoźnika krajami docelowymi są Włochy, Hiszpania i Francja.

Włochy stanowią ponad jedną trzecią (37 proc.) wszystkich lotów wybieranych przez klientów Ryanair w tym czasie. Na drugim miejscu znajdują się Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie (30 proc.), a podium zamyka Francja, do której w tym okresie poleci 9 proc. polskich pasażerów Ryanaira. Kolejne miejsca zajmują Malta (7 proc.), Portugalia (5 proc.) i Cypr (5 proc.).

City breaks do Londynu i Dublina i popularność Albanii

W okresie świątecznym popularne pozostają również zimowe kierunki na city break – szczególnie loty do Londynu i Dublina. Te dwa kierunki co roku przyciągają wielu podróżnych z Polski ze względu na takie atrakcje jak jarmarki bożonarodzeniowe czy koncerty.

Warto również zwrócić uwagę na rosnące zainteresowanie Albanią. Kierunek ten zyskuje na popularności wśród polskich turystów.

Ryanair promuje kartę podarunkową

Ryanair oferuje możliwość zakupu karty podarunkowej, za pomocą której obdarowani mogą sami wybrać kierunek podróży. Z okazji zbliżającego się okresu świątecznego, Ryanair przygotował ofertę, w ramach której wszystkie karty podarunkowe zakupione między 2 a 14 grudnia zapewniają pierwszeństwo wejścia na pokład i pozwalają na ominięcie świątecznych tłumów. 

“W okresie świątecznym obserwujemy dynamiczny wzrost zainteresowania wieloma kierunkami świątecznymi, z Włochami i Hiszpanią na czele. Ponadto Polacy często wybierają loty do Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie mogą odwiedzić malownicze jarmarki i poczuć prawdziwą magię świąt. Nie można również zapomnieć o Albanii, która co roku podbija serca podróżników” – powiedziała Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center