Rafał Szlachta nowym prezesem POT

Minister Jarosław Gowin i Rafał Szlachta, nowy prezes POT/fot. materiały prasowe

Rafał Szlachta, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, został przedstawiony Radzie POT przez ministra Jarosława Gowina (reprezentował go wiceminister Andrzej Gut-Mostowy), jako kandydat na prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Przypomnijmy, że 14 października minister Gowin odwołał prezesa POT, Roberta Andrzejczyka i jeszcze tego samego dnia ogłosił nabór (konkurs) na to stanowisko. Do naboru zgłosiło się czterech kandydatów.

Rada POT w trybie pilnym

Dziś nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Również na dziś zwołano posiedzenie Rady POT, której rekomendowana została kandydatura Rafała Szlachty. Rada wydaje swoją opinię, nie jest ona jednak wiążąca dla ministra Gowina. Dzisiaj 14 osób głosowało za Rafałem Szlachtą, jedna się wstrzymała.

Rafał Szlachta urodził się 8 września 1977 roku w Krakowie. To biznesmen, dyplomata, międzynarodowy działacz sportowy, doktorant na Uniwersytecie Warszawskim, trener klasy mistrzowskiej, były zawodnik sportów walki, wielokrotny Mistrz Polski oraz Wicemistrz Europy, który posiada 14 stopień Khan Muaythai.

Wykształcenie zdobywał w Liceum Ekonomicznym w Krakowie na specjalności ekonomika i organizacja przedsiębiorstw w 1992-1996 roku. Następnie w 1996 roku rozpoczął Studium Administracji Terytorialnej i Rządowej na specjalności urzędnika administracji państwowej i terytorialnej, które ukończył w 1998 roku. W latach 2000-2001 w Urzędzie Kultury Fizycznej i Sportu uzyskał tytuł zawodowy menadżera sportu, oraz menadżera organizacji imprez sportowych. Rafał Szlachta wiedzę zdobywał także na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku turystyka i rekreacja w latach 1997-2001. Aktualnie swoją wiedzę zdobywa poprzez rozpoczęcie rozprawy doktorskiej na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania.

Ze sportu do turystyki

Rafał Szlachta pełnił funkcje m.in: prezesa Polskiego Związku Muaythai, prezesa Fundacji Polska Tajlandia, wiceprezydenta Światowej Federacji Muaythai IFMA oraz sekretarza generalnego Europejskiej Federacji Muaythai (EMF). Od 1999 do 2009 roku był organizatorem wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W 2009 roku otworzył pierwszą w Krakowie restaurację tajską, która cieszy się dużą popularnością do dnia dzisiejszego.

Współorganizował Dni Tajlandii na Bulwarach Wiślanych w Warszawie w 2017 roku oraz organizował „Dni Tajlandii” na Krakowskim małym rynku w 2016 roku. W 2015 roku zorganizował zjazd mniejszości tajskiej w Polsce w Krakowie. Od 2012 do 2019 roku był uczestnikiem i mówcą Sportaccord Convention. Rafał Szlachta był wielokrotnie nagradzany min: przez Ambasadorów Królestwa Tajlandii za szerzenie tajskiej kultury, turystyki i sportu w Polsce.

Prezes POT Robert Andrzejczyk odwołany

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center