Prezes POT Robert Andrzejczyk odwołany

Odwołanie prezesa POT
Robert Andrzejczyk, prezes POT / fot. materiały prasowe

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii, Jarosław Gowin odwołał dzisiaj ze stanowiska prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, Roberta Andrzejczyka. 

“Decyzja o zmianie na stanowisku prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej związana jest z obecną sytuacją, w jakiej – w związku z pandemią Covid-19 – znajduje się branża turystyczna. Dotychczasowe zadania postawione przed Panem Prezesem zostały zrealizowane. Natomiast obecne warunki wymagają kolejnych i nowych działań. POT – której jednym z zadań jest wspieranie podmiotów turystycznych – czeka zatem szereg nowych wyzwań. Naszym priorytetem jest jak najskuteczniejsze wsparcie branży. Wszystkie decyzje kierownictwa MRPiT, w tym te dotyczące kierownictwa POT, służą realizacji tego zadania” – brzmi komentarz departamentu komunikacji MRPiT.

Konkurs na nowego Prezesa POT rozpisany będzie w najbliższym czasie.

Robert Andrzejczyk był prezesem POT od 2016 roku. Przed przejściem do POT Robert Andrzejczyk związany z Ministerstwem Sportu i Turystyki, gdzie, jako dyrektor Biura Dyrektora Generalnego odpowiadał za realizację zadań związanych z zapewnieniem funkcjonowania i ciągłości pracy Ministerstwa.

Wcześniej pełnił funkcję radcy ds. ekonomicznych oraz konsula w Ambasadzie RP w Kuala Lumpur. Doświadczenie zawodowe zdobywał także w Ministerstwie Finansów, gdzie m.in. kierował wydziałem kontroli doraźnych i koordynował współpracę z KE. Zanim rozpoczął pracę w służbie cywilnej przez kilka lat był związany z branżą public relations i badań marketingowych. Kierował działem badań rynku oraz koordynował i nadzorował realizację kampanii reklamowych i PR.

24 maja 2018 r. wybrany przez kraje członkowskie na stanowisko wiceprezesa European Travel Commisssion (ETC). W tym roku został na to stanowisko wybrany ponownie.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center