Prosta droga do wzrostu czy walka o przetrwanie? Przyszłość sprzedaży agencyjnej tematem XIII Forum Promocji Turystycznej

Rok 2023 przyniósł biurom podróży rekordowe wyniki sprzedażowe – wraz z touroperatorami na zwiększonym popycie na zorganizowane wakacje korzystają agenci turystyczni. Z kolei firmy operujące w tradycyjnym modelu borykają się z coraz większą presją ze strony pojedynczych usługodawców. Jaka przyszłość czeka agentów i multiagentów turystycznych? Porozmawiamy o tym na XIII Forum Promocji Turystycznej.

Jednym z punktów trzeciej sesji XIII Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 11 października w Katowicach, będzie rozmowa z ekspertem. O to, jak rozwinie się sprzedaż agencyjna pakietowanych wyjazdów i jak wygląda przyszłość rynku z punktu widzenia Travelplanet.pl zapytamy Radosława Damasiewicza, prezesa zarządu jednego z największych multiagentów w Polsce.

W trakcie rozmowy zastanowimy się także nad kluczowymi czynnikami wpływającymi na rozwój tego sektora oraz znaczenie dostosowania oferty turystycznej do zmieniających się potrzeb i oczekiwań współczesnych podróżnych. Poruszymy temat zaskakujących wyników lata 2023 i zastanowimy się nad tym, czy rynek ten może spodziewać się dalszego dynamicznego rozwoju, czy też istnieją powody, by niepokoić się o dalszy popyt. Poruszymy temat działalności w modelu agencyjnym w Polsce, relacji z touroperatorami, franczyzobiorcami, zastanowimy się nad tym, jaka jest długofalowa przyszłość zorganizowanych pakietów turystycznych.

Travelplanet.pl istnieje na rynku od 2001 roku, obroty firmy na rynku polskim sięgają rzędu kilkuset milionów zł, jest drugim pod względem wielkości obrotu agentem w Polsce. Prowadzi ponad 80 punktów franczyzowych, lecz dominującym kanałem sprzedaży firmy jest internet, który odpowiada za 60 proc. przychodów. Traveplanet.pl jest częścią grupy Invia, obecnej w siedmiu krajach EU. Roczne obroty holdingu w sektorze pakietów turystycznych przekraczają poziom 1 mld euro.

Rejestracja i bilety: https://forumpromocjiturystycznej.pl/

Organizatorem jest: Redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

Współorganizatorem jest: Śląska Organizacja Turystyczna oraz Silesia Convention Bureau
Region Partnerski: Województwo Śląskie

Patronat Honorowy: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Izba Turystyki

Srebrny partner: MerlinX, Top Touristik

Partnerzy: Chorwacka Wspólnota Turystyczna, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki

Patronaty: Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki, Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego

Patroni Medialni: PortalSamorzadowy.plPropertyNews.plRaportCSR.pl

Rejestracja na XIII Forum Promocji Turystycznej już otwarta