Port Lotniczy Bydgoszcz: wracają loty do Krakowa, będzie więcej rejsów do Warszawy

Mieszkańcy Kujaw i Pomorza znów będą mogli wyruszyć w podróż do Krakowa na pokładzie samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT. Przewoźnik zdecydował także o zwiększeniu liczby rejsów do hubu w Warszawie. Z Bydgoszczy do stolicy loty realizowane będą siedem dni w tygodniu.

Po rocznej przerwie wraca połączenie między województwem kujawsko-pomorskim a małopolskim. Historyczna stolica Polski oraz jej największe zabytki będą łatwiej dostępne dla podróżujących.

„Z Portu Lotniczego Bydgoszcz realizowane są loty na Wyspy Brytyjskie, do Irlandii oraz do hubu jakim jest Warszawa i dalej w świat. Teraz do rozkładu powraca Kraków, a wkrótce także loty wakacyjne. Wiele wskazuje na to, że 2022 rok będzie rokiem stabilizacji dla regionalnego lotniska. Realizujemy politykę małych kroków, opartych na analizach rynku i potrzebach naszych pasażerów. Wierzymy, że w perspektywie kolejnych lat odbudujemy naszą pozycję sprzed pandemii koronawirusa, pokonując kolejne rekordy zrealizowanych rejsów i odprawionych pasażerów” – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Godzinny lot do Krakowa

Loty do Krakowa realizowane będą dwa razy w tygodniu we wtorki oraz w soboty począwszy od 18 czerwca. Rejs samolotem to najbardziej komfortowa opcja podróży na południe Polski, a przede wszystkim najkrótsza, bowiem lot trwa zaledwie godzinę.

Przywrócenie lotów do Krakowa nie jest jedyną dobrą informacją. Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały także o zwiększeniu liczby rejsów do swojego hubu w Warszawie. Od 17 czerwca loty do stolicy Polski realizowane będą siedem dni w tygodniu. Obecnie połączenie z Bydgoszczy do Warszawy jest realizowane od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę.

„Zbliżający się sezon wakacyjny sprzyja planowaniu podróży, a turyści coraz chętniej wybierają Polskę jako cel swoich wojaży. Bezpośrednie połączenie Bydgoszczy z Krakowem jest idealne na zaplanowanie krótkiego city break-u w stolicy Małopolski i w jej okolicach. Jestem również przekonany, że to połączenie będzie popularne wśród mieszkańców południa Polski – jest to znakomita okazja na przekonanie się jak uroczym miastem jest Bydgoszcz i region Kujaw” – mówi Michał Fijoł, wiceprezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

„Zwiększona liczba połączeń z Warszawą to z kolei świetna wiadomość dla osób planujących podróże zagraniczne – rozkład lotów dopasowany jest tak, aby zapewnić jak najkrótszy czas przesiadki na dalsze rejsy z bogatej siatki PLL LOT” – dodaje.

Po aktualizacji rozkładów uruchomione zostaną dwie dodatkowe rotacje z nocowaniem. Samolot z Warszawy wystartuje w piątek i niedzielę o godzinie 23.00 i zgodnie z planem wyląduje w Porcie Lotniczym Bydgoszcz o 23.45. Rejsy powrotne zaplanowane zostały na sobotę o godzinie 15.10 oraz w poniedziałek o 5.45. Dwie dodatkowe rotacje to kolejne możliwości szybkiej podróży zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych, do Warszawy oraz dalej do największych stolic Zachodniej Europy, a także Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Nowy produkt Nekery, PPL i LOT: na wakacje w Polsce samolotem