Nowy produkt Nekery, PPL i LOT: na wakacje w Polsce samolotem

Na wakacje w Polsce jak nad Morze Śródziemne: z touroperatorem, samolotem, z transferem, w ramach jednego pakietu. Nekera, PLL LOT i PPL łączą siły, by stworzyć ofertę wypoczynku nad Bałtykiem z przelotem. Ofertę stworzono z myślą o tych, którzy nad polskie morze mają daleko. Zamiast stracić wiele godzin dojeżdżając na miejsce po polskich drogach, mogą polecieć samolotem.

Pomysłodawcami projektu są: Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, Polskie Linie Lotnicze LOT, Port Lotniczy Szczecin-Goleniów i Biuro Podróży Nekera. Twórcom przede wszystkim zależy na zainteresowaniu jak największej liczby podróżnych z Warszawy i okolic do częstszego podróżowania samolotem w kierunku województwa zachodniopomorskiego. Współpraca ma obejmować pakiety wycieczek, w których zawarte będzie połączenie lotnicze, transport do hotelu, a także pobyt z wyżywieniem.

Szybciej z południa Polski nad Bałtyk

„Z roku na rok turystyka krajowa coraz bardziej się rozwija, a Polacy coraz chętniej podróżują po kraju, ponieważ sama oferta jest coraz ciekawsza i bardziej różnorodna. Chcemy tym projektem zaproponować odkrycie województwa zachodniopomorskiego. Jest to możliwe dzięki współpracy pomiędzy dwoma lotniskami, samorządem, touroperatorem i przewoźnikiem. Liczymy też, że tego typu projekty będą dotyczyć również innych regionów.” – mówi Stanisław Wojtera, prezes PPL.

Pierwszy etap projektu związany jest z połączeniami lotniczymi z Warszawy do województwa zachodniopomorskiego. Władze tego regionu zadeklarowały wsparcie promocyjne dla przedsięwzięcia. Na początku w ofercie znajdą się obiekty z trzech nadmorskich miejscowości: Świnoujścia, Międzyzdrojów i Kołobrzegu. Drugim etapem projektu jest promocja pobytów weekendowych poza sezonem. Dzięki ofercie i siatce połączeń zachodnie wybrzeże będzie lepiej dostępne m.in. dla mieszkańców Podkarpacia.

„Jeżeli chodzi o przeloty krajowe, to dołożyliśmy nową rotację mając dziennie do trzech rejsów do Szczecina. Loty do Szczecina są ułożone w taki sposób, aby również z innych portów krajowych można było na ten lot zdążyć. Na pewno jest to ciekawa oferta dla mieszkańców Rzeszowa, Krakowa czy Katowic, skąd czas przejazdu na zachodnie wybrzeże alternatywnymi środkami transportu jest dość długi. Cieszę się, że na rynku polskim powstaje kompleksowa oferta dla turystów i to, co znamy dotychczas z ofert biur podróży, jeżeli chodzi o wyjazdy zagraniczne również będzie miało zastosowanie w podróżach po Polsce. Jeżeli możemy w ogóle mówić o jakichkolwiek korzyściach wynikających z pandemii to myślę, że niezaprzeczalnie będą to podróże po Polsce. Liczymy na utrzymanie tego trendu” – mówi Krzysztof Moczulski, dyrektor biura komunikacji i rzecznik prasowy  PLL LOT.

„Wiele osób nie wierzyło, że można spędzać tak wakacje. Pomorze Zachodnie jest oddalone od części dużych miast w Polsce, a szczególnie tych z południa kraju. Ta oferta jest ciekawa i otwiera nasz region, który warto zwiedzić. Pomorze zachodnie to nie tylko Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, ale także wiele innych miejsc m.in. Pojezierze Drawskie” – podsumowuje Maciej Dziadosz, prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

„Już na ten sezon letni uruchomimy kilka kolejnych tras lotniczych pakietów wakacyjnych wewnątrz Polski . Połączymy m.in. Sudety z Mazurami i Tatry z Bałtykiem” – powiedział Maciej Nykiel, prezes biura podróży Nekera.

Inicjatywa ma na celu wykorzystanie funkcjonującej od kilku lat usługi dynamicznego pakietowania, które pozwala na zakup zarówno pobytu, jak i lotu. Dodatkowo klient ma możliwość dokupienia usług dodatkowych, takich jak m.in. transfer czy parking na lotnisku. Zakup pakietu będzie możliwy bezpośrednio przez stronę touroperatora, jak również za pośrednictwem blisko 2000 biur agencyjnych.

Formuła projektu jest otwarta – twórcy projektu zakładają, że dołączą do nich inni touroperatorzy i biura podróży, którzy w ramach swoich ofert będą oferować pakiety pobytowe wraz z przelotem.