Ofensywa marketingowa Emiratów – nowe atrakcje, Expo, ekspansja Wizz Aira i czas na LOT

dubaj ekologicznie
fot. VisitDubai

Ogłaszaniu nowych atrakcji w Emiratach nie ma końca? Boom trwa w najlepsze? Wizz Air i LOT podkręcą dodatkowo tę tendencje ? 

Potencjał turystyczny Emiratów rośnie w okamgnieniu pomagają planowane z wielkim rozmachem inwestycje. Swoje in plus dokłada też Covid. Emiraty są destynacją która sprzedaje się doskonale w sezonie zimowym.

Emiraty zjednoczą siły by wspólnie kreować markę turystyczną

Warto odnotować deklaracje Mahameda Khaliffa Al Mubaraka z Departamentu Kultury i Turystyki Abu Dhabi. W sposób klarowny daje ona do zrozumienia iż Emiraty będą mocno pracowały nad wspólną strategią marketingową / jedna marką.

Naturalnie z uwzględnieniem różnorodności i walorów jakie mają do zaoferowania poszczególne emiraty zrzeszone w ZEA.

Należy się spodziewać iż wspólne działanie oznacza jeszcze większą siłę marketingowego przekazu i globalnego dotarcia. W tym do interesującego nas regionu Europy Centralnej/Polski.

Ras Al Kahaimah – nagrody i darmowe testy PCR by wesprzeć turystykę

Tradycyjnie bardzo aktywny w komunikowaniu pro sprzedażowych informacji jest  emirat Ras Al Khaimah. Emirat po raz drugi z rzędu został wybrany na najważniejszą destynacją turystyczną przez ministrów turystki krajów z zatoki.

Nie ustaje też w inwestycjach związanych z dywersyfikacją oferty. Głównie skupiając się na nowej ofercie w masywie górskim Jebel Jais. Ukłonem dla turystów jest też wprowadzenie darmowych testów PCR, przeprowadzanych w oparciu o ultranowoczesną infrastrukturę medyczną.

Stale pracuje też nad ofertą dla fanów sportu w tym biegaczy. Wytyczając nowe szybkie trasy predysponowane do bicia rekordów.

Nowe atrakcje Dubaju i akcenty ekologiczne

W rozwoju oferty nie ustaje też najbardziej znana destynacja emiratów tj Dubaj. W 2021 zapowiada otwarcie szeregu nowych super atrakcji. Które wstrzelą się doskonale w przesunięte z racji Covid Expo.

Dubaj otworzy w 2021 roku kolejne atrakcje

W promocji Dubaju pojawiają się też nowe watki związane z ekologia i zrównoważonym wzrostem. Zapowiedź ochrony lokalnej fauny i flory doskonale wpisuje się w obecne światowe trendy.

Wizz Air zwiększy dostępność Bliski Wschód obszarem wzmożonego zainteresowania

Uważnemu obserwatorowi rynku nie może umknąć ekspansja w Emiratach największej linii low cost w Europie Centralnej tj Wizz Aira. Nowe samoloty A321 pozwolą rozwinąć skrzydła. Z pewnością doczekamy się wysypu nowych połączeń łączących nasz region z emiratami. Wizz Air może też w przyszłości z powodzeniem pełnić role dowożącego ruch na dalsze rejsy liniom z zatoki. Z pewnością jednak przyczyni się do większej dostępności Emiratów i pomoże wygenerować zarówno nowy ruch indywidualny jak i grupowy/Mice.

Świeży wywiad z Prezesem Wizz Aira na ten właśnie temat dostępny jest na You Tube.

Fly Dubai patrzy na Europe Wschodnią – poleci do Mińska

Nie odpuszcza też inny tani przewoźnik z zatoki a mianowicie Fly Dubai . Wraca do realizacji potężnego  zamówienia na  737 MAX . Jako iż te samoloty właśnie zaczynają ponownie latać to możliwe jest też wznowienie planowanej wcześniej ekspansji siatkowej.

Jej częścią będzie z pewnością wzrost na trasach do Europy Centralnej i Wschodniej. Przedsmakiem jest awizowane połączenie do Minska..

Możemy się też prędzej czy później spodziewać kolejnych polskich połączeń przewoźnika, Gdańsk czy Wrocław wydają się mocnymi kandydatami. Szczególnie jeżeli LOT będzie zwlekał z uruchomieniem połączenia Warszawa Dubaj.

Bilety do Dubaju z Polski sprzedają się doskonale

Od późnej jesieni trwa wzmożony popyt na loty do Dubaju. Dynamiczne pakietowanie a także ruch służbowy powodują iż ten kierunek na stale gości wśród pierwszych trzech najważniejszych destynacji z Polski. Nie inaczej wygląda luty, po pierwszym tygodniu, Dubaj jest  na pierwszym miejscu.

Co ciekawe pozwala to agentowi wyspecjalizowanemu w biletowej obsłudze dynamicznego pakietowania tj Hurra zameldować się na pierwszym miejscu wśród agentów IATA. Sytuacja w historii polskiego BSP niespotykana.

LOT szuka samolotu którym poleci do Dubaju ?

Trudno uwierzyć, iż powyższe informacje umknęły uwadze narodowego przewoźnika. Z pewnością jedyną przeszkodą jest brak  odpowiedniego samolotu. Ale w obecnych czasach jest to kłopot do łatwego przeskoczenia.

Jak wspominaliśmy LOT nie jest beneficjentem hossy na bilety lotnicze do Dubaju, Cancun, Zanzibaru czy Malediwów. Oczywiście korzysta na tym trendzie poprzez uruchamiane dodatkowe chartery jednak regularna siatka pozostaje bez tych opcji sprzedaży.

Dubaj wypełniłby z pewnością tę lukę. Tym bardziej iż rośnie nie tylko ruch turystyczno/grupowy ale też ten najbardziej oczekiwany tj korporacyjny. Czekamy na dobre wiadomości z LOT.

Z pewnością LOT mógłby liczyć na wsparcie tour operatów którzy mają w ofercie Ras al Khaimah, dodatkowo widzimy trend by poszerzać ofertę w Emiratach. Najnowszy produkt turystyczny to  Fujairah które ogłosił właśnie Rainbow.

Rainbow rusza z czarterami do Fujairah