Ras Al Khaimah – darmowe testy PCR COVID-19 dla turystów

Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah (RAKTDA) przy współpracy z RAK Hospital oferuje darmowe testy PCR COVID-19 dla wszystkich zagranicznych turystów, przebywających w Ras Al Khaimah na minimum 2 noce do marca. Dzięki tej współpracy, emirat ten jest pierwszą destynacją na świecie, która w pełni pokrywa koszty testów PCR dla turystów.

Ras Al Khaimah jako pierwsze miasto na świecie otrzymało prestiżową odznakę „Safeguard Assurance” od Bureau Veritas, lidera w zakresie testowania, inspekcji i certyfikacji oraz jako pierwszy emirat zostało uhonorowane „Safe Travels Stamp” Światowej Rady ds. Podróży i Turystyki (WTTC) w uznaniu wysokiego standardu sanitarnego obowiązującego w hotelach i atrakcjach turystycznych.

Działania naprawcze podjęte przez RAKTDA mają na celu wesprzeć branżę turystyczną i hotelarską, a mieszkańcom oraz turystom zapewnić bezpieczeństwo. Bezpłatny test będzie można wykonać 48h przed odlotem w renomowanym Ras Al Khaimah Hospital lub w Medical Center w Al Hamra Mall, po okazaniu hotelowego voucheru. Wyniki testu zostaną udostępnione w ciągu 24 godzin. Dzięki tym testom polscy turyści nie będą musieli odbywać kwarantanny po powrocie do kraju.

Raki Phillips, CEO Biura Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah, powiedział: „Z wielką przyjemnością oferujemy darmowe testowanie dla gości zagranicznych, ponieważ takie działanie wprowadzi dodatkowy element bezpieczeństwa – zarówno dla gości przebywających w naszych obiektach, jak i dla usługodawców i ich personelu. Światowe granice zaczynają powoli się otwierać, będziemy więc nadal wdrażać najlepsze praktyki na rzecz ochrony przed rozprzestrzenianiem się pandemii”

Emirat Ras Al Khaimah kierunkiem nr 1 nad Zatoką Perską

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center