Ras Al Khaimah – 20 inicjatyw na rzecz zrównoważonych atrakcji turystycznych

Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Emiratu Ras Al Khaimah (RAKTDA) ogłosiło plan ponad 20 nowych inicjatyw na rzecz rozwoju zrównoważonych atrakcji w tym emiracie, w ramach którego zainwestuje 500 milionów dirhamów (około 500 milionów złotych) we współpracy z holdingiem RAK Hospitality i lokalną Izbą Handlowo-Przemysłową.
Wszystkie nowe atrakcje, powstaną z wykorzystaniem zasad zrównoważonego rozwoju i jak zapewniają władze emiratu, spełnią oczekiwania turystów szukających nowych wrażeń. Zapowiedziane projekty wpisują się w nową strategię emiratu, który swoją atrakcyjność opiera na naturze, przygodzie i autentyczności. Dlatego też Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Emiratu Ras Al Khaimah postanowiło zmienić identyfikację wizualną i zaprezentowało nowe logo, które utożsamia emirat z miejscem mocno związanym z przyrodą i które gwarantuje wypoczynek na łonie natury. Ta nowa tożsamość idealnie pasuje do emiratu słynącego z majestatycznych gór, rozległych pustyń i szerokich plaż,
Emirat Ras Al Khaimah dwukrotnie został mianowany Stolicą Turystyczną krajów Zatoki. To również pierwsze miasto na świecie, które otrzymało znak „Safeguard Assurance” od Bureau Veritas, a także certyfikat Safe Travels World Travel. Dzięki wprowadzeniu wysokich standardów sanitarnych oraz inwestycji w innowacyjny rozwój, władze emiratu Ras Al Khaimah doprowadziły do znaczącej poprawy funkcjonowania usług w sektorze turystycznym po pandemii.
Raki Phillips, CEO Biura Promocji i Rozwoju Turystyki Emiratu Ras Al Khaimah (RAKTDA) powiedział: “To był niezwykle pracowity i aktywny czas w RAKTDA, wykorzystaliśmy go w pełni, aby emirat stał się światowej klasy destynacją turystyczną. Ogłoszony wielomilionowy plan inwestycyjny jest kolejnym dowodem naszej determinacji i zaangażowania w rozwój turystyki, pomimo globalnych wyzwań, przed którymi stanęliśmy w ubiegłym roku, a które nadal wstrząsają naszą branżą. Projekty te są również zgodne z naszą wizją i strategią, która współgra z naszą nową identyfikacją wizualną, opartą na największych walorach – morzu, pustyni i oczywiście spektakularnych górach”.
Zapowiedziane projekty w Ras Al Khaimah obejmują ponad 20 inwestycji na terenie całego emiratu ze szczególnym uwzględnieniem Jebel Jais, czyli najwyższego szczytu w ZEA, który przyciąga turystów z całego świata.
1. Inwestycje w górach:
• Earth Hotels Altitude – koncepcja ekologicznego hotelu typu pop-up z basenem, obejmująca 15 w pełni wyposażonych pokoi;
• Mountain Lodge – kompleks składający się z 35 luksusowych domków, zaprojektowanych tak, aby pozwoliły turystom na kontakt z naturą;
• Cloud7 Camp Jebel Jais – pole glampingowe zbudowane z ekologicznych materiałów;
• Basecamp Jais – centrum rekreacyjne u podnóża gór, które będzie oferowało niedrogie zakwaterowanie dla entuzjastów outdooru, poszukiwaczy mocnych wrażeń i miłośników przyrody;
• Jais Yard – wioska rekreacyjna z food truckami, straganami, kinem na świeżym powietrzu i placami zabaw dla dzieci’;
• Jais Wings – pierwsze w regionie Zatoki miejsce przeznaczone dla paralotniarstwa;
• Balloon Base – miejsce przeznaczone do widokowych lotów balonem;
• Jais Swing – punkt widokowy z huśtawką;
• Wadi Track – nowa trasa rowerowa w Wadi Showka, która będzie idealnym miejscem dla miłośników rowerów w każdym wieku;
• W listopadzie 2021 Ras Al Khaimah zostanie gospodarzem pierwszego rajdu pieszego „HIGHLANDER” w krajach Zatoki. HIGHLANDER to jedyne certyfikowane międzynarodowe stowarzyszenie turystyki pieszej które słynie ze starannie wyselekcjonowanych szlaków turystycznych.
2. Inwestycje morskie:
• Na wyspie Marjan powstanie kompleks rekreacyjny z mariną, dmuchanym parkiem wodnym, basenami, restauracjami oraz wieloma innymi atrakcjami;
• Scallop Ranch czyli farma przegrzebek w Al Hamra Marine zaoferuje m.in. nurkowanie z ostrygami, lekcje gotowania oraz zajęcia kulturalne. Jako pierwsza tego rodzaju atrakcja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie wspierać i pogłębiać wiedzę na temat ekosystemu morskiego.
3. Pozostałe inwestycje:
• Cloud7 Camp AlSawan – luksusowy glamping na pustyni z 60 namiotami;
• Flying Arch –centrum handlowe Manar Mall na swoim terenie przywita pierwszą w regionie 130-metrową ruchomą konstrukcję powietrzną składającą się z ponad 1,5 miliona węzłów i około 300 km sznurka, napędzaną wiatrem;
• Ras Al Khaimah wzmacnia również swoją infrastrukturę hotelową poprzez otwarcie nowych hoteli, takich jak Mövenpick Resort Al Marjan Island z 418 pokojami. Hampton by Hilton Al Marjan Island, z 515 pokoijami, będzie największym hotelem Hampton by Hilton na świecie i pierwszym, który zaoferuje koncepcję all inclusive. W ciągu kilku miesięcy zostanie otwarty Radisson Al Marjan Island z 388 pokojami oraz InterContinental Mina Al Arab z 351 pokojami.

Oprócz ogłoszenia nowych projektów, nastąpił znaczący postęp w rozwoju następujących atrakcji turystycznych:
• Sky Room – najwyższej położona sala konferencyjna w Zjednoczonych Emiratach Arabskich;
• Platforma Wingsuit – pierwsza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich platforma dla profesjonalnych skoczków spadochronowych;
• Jais Sledder – tor saneczkowy o długości 1840 metrów, będzie najdłuższym w regionie i ma zostać ukończony w trzecim kwartale tego roku.
• Jais Eco-Golf – 9-dołkowe pole golfowe
• Najwyższej położona restauracja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, 1484 By Puro na Jebel Jais, zostanie ulepszona i powiększona, aby zapewnić jeszcze bardziej niezapomniane doznania kulinarne.
• Trwają również prace, które mają na celu ulepszenie infrastruktury w zakresie bezpieczeństwa i higieny na trasach pieszych wokół Jebel Jais. Powstać mają toalety z prysznicami oraz zacienione ławki piknikowe w najbardziej malowniczych miejscach, aby odwiedzający mogli bardziej poczuć potęgę gór.
POWIĄZANE WPISY
2 lutego 2023
Alfred Wagner prezesem Wrocławskiej Organizacji Turystycznej
31 stycznia Agnieszka Szymerowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu…
0 Komentarzy3 Minuty
1 lutego 2023
Hotel Nobu zostanie otwarty w Ras Al Khaimah
Wielkoformatowa inwestycja na wyspie Marjan o łącznej powierzchni 70 tys. metrów…
0 Komentarzy3 Minuty
1 lutego 2023
Tatry Super Ski z promocją na wybrane skipassy
Największy projekt narciarskiej w Polsce – Tatry Super Ski – 30 stycznia ruszył z kolejną…
0 Komentarzy3 Minuty
1 lutego 2023
Cypr – Polacy na 4. miejscu w 2022 roku, wzrost o 132,8 proc. w stosunku do 2019 roku
W 2022 roku Cypr odwiedziło 3 201 080 turystów, o 19,5 proc mniej niż w 2019 roku.…
0 Komentarzy1 Minuty
31 stycznia 2023
Wakacje.pl: prezes UOKiK się pomylił, nie wpływamy na wysokość cen
Wakacje.pl S.A. wydały oświadczenie w związku z dzisiejszym komunikatem Urzędu Ochrony…
0 Komentarzy1 Minuta
30 stycznia 2023
Zysk netto Ryanaira w III kwartale 2022 wyniósł 211 mln euro
Ryanair ogłosił dziś (30 stycznia) osiągnięty zysk netto za trzeci kwartał w wysokości…
0 Komentarzy5 Minuty
30 stycznia 2023
Travelplanet.pl: w minionym roku wakacje zdrożały o ponad 18 proc. w porównaniu do 2021
Travelplanet.pl przygotował Raport Podróznika na podstawie zarezerwowanych wakacji, który…
0 Komentarzy8 Minuty
30 stycznia 2023
PHH promuje model prognostyczny dla branży hotelarskiej
Projekt z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, przygotowany przez studentów UMK, pod…
0 Komentarzy1 Minuty
30 stycznia 2023
Travelist.pl: portal w 2022 dotarł do niemal 24 mln użytkowników
Travelist.pl znalazł się na pierwszym miejscu rankingu „TOP 15 brandów online” w…
0 Komentarzy4 Minuty
[…] Ras Al Khaimah – 20 inicjatyw na rzecz zrównoważonych atrakcji turystycznych […]