UIA leci do Ras Al Khaimah – szuka też nowego reprezentanta w Polsce

Ukraińskie linie lotnicze szukają wakacyjnych kierunków, jednym z nich będzie Ras Al Khaiamah. Ciekawy wybór czy może być wzorem dla LOTu?

UIA poleci do Ras Al Khaimah uzupełnienie Dubaju i zamiennik Bangkoku w jednym

Ukraińskie linie lotnicze właśnie ogłosiły plany rozpoczęcia operacji do emiratu Ras Al Khaimah. Rejsy mają rozpocząć się jeszcze w czerwcu. Przewiduje się operowanie 2 razy w tygodniu. Co jak na rozpoczęcie lotów w lecie zdaje się optymalnym wyborem.

Co ciekawe UIA lata już od dłuższego czasu do Dubaju trasa do Ras Al Khaimah jest swego rodzaju uzupełnieniem oferty do ZEA. A dodatkowo z pewnością ukłonem dla Tour Operatów dla których ten kierunek jest nad wyraz ciekawy.

Ras Al Khaimah może też być swego rodzaju substytutem dla Bangkoku, który cieszył się wielką popularnością wśród ukraińskich klientów także latem. W tym roku możliwość podróżowania do Tajlandii jest jednak wielce ograniczona i nic nie wskazuje iż taki stan szybko sia zmieni.

Decyzja  UIA przykładem dla LOT

LOT ledwie przed kilkoma tygodniami ogłosił swoje nowe połączenie do Dubaju. Choć wydaje się iż jest ono skrojone stricte pod Expo. To polskie linie powinny wyciągnąć wnioski z bieżących turystycznych trendów. Dubaj jest zdecydowanie na fali. Rośnie  zarówno ruch turystyczny jak biznesowy i cargo.

Doskonałym uzupełnieniem była by tu oferta lotów do Ras Al Khaimah , wielu polskich tour operatorów z pewnością skorzystałoby z tych połączeń. Rezygnując z ryzykownych charterów.

Tym bardziej iż plażowy kierunek jakim jest Ras Al Khaimah to też interesująca destynacja dla ruchu Mice , dodatkowe planowane pod tym kontem inwestycje tylko zwiększą jej popularność.

Ras Al Khaimah inwestuje i będzie jeszcze popularniejsza

Warto odnotować iż wspomniany Emirat bardzo mocno inwestuje w infrastrukturę turystyczną. Powstają też kolejne atrakcje nie związane już stricte z morzem a mające dać turystom bardziej urozmaiconą ofertę. Ciekawym pomysłem jest odwoływanie się do historycznych tradycji np. odtwarzanie poławiania pereł z których kiedyś słynęło to miejsce.

Ras Al Khaimah – 20 inicjatyw na rzecz zrównoważonych atrakcji turystycznych

Jeżeli dodamy do tego program złotej wizy i oferty dla cyfrowych Nomadów to wyłania się obraz kierunku który może być wyborem numer jeden podczas polskiej/ regionu CEE zimy.

UIA szuka nowego reprezentanta handlowego w Polsce

Wraz z planowanym wzrostem operacji do /z Polski UiA planuje też zaktywizowanie działalności handlowej w naszym kraju. Trwa właśnie proces wyboru nowego agenta GSA w Polsce. Jak już sygnalizowaliśmy rynek GSA jest w przededniu dużej rewolucji.

Trudno jest  obecnie wymagać wysokiej jakość obsługi i dedykowanego serwisu w zmian za symboliczne prowizje. Linie lotnicze nie są chętne do ponoszenia kosztów rzetelnej reprezentacji handlowej. Wystarczy spojrzeć na przykład greckiego Aegean który całkowicie zrezygnował z agentów GSA w Polsce i regionie.

Dla UIA polska jest jednak strategicznym rynkiem którego znaczenie jest istotne w długim okresie czasu, dlatego wybór reprezentanta handlowego jest tak ważną decyzją.  Mimo wszystko wydaje się iż UIA powinna postawiać na free lancera/kontraktora który zbuduje z linią długoterminową personalną relacje. Tego typu więzi nie uda się zbudować w oparciu o kontrakt z międzynawowymi brandami GSA.

Z nowej oferty do Ras Al Khaimah z pewnością ucieszą się agenci oferujący dynamiczne pakietowanie. Naturalnie UIA nie jest ich preferowanym partnerem ale regularna oferta jest zawsze dobrze widziana. A gdyby w ślady UIA poszedł LOT to byłby nie lada prezent dla agentów obstawiających ten segment rynku.

Andrzej Kawałek

Ekspert ds. podróży służbowych


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center