Dubaj otworzy w 2021 roku kolejne atrakcje

Moc atrakcji w Dubaju czeka na otwarcie w tyk roku
Royal Atlantis Resort & Residences/fot. archiwum DCTM

Najwyższy budynek świata, hotele, rozbudowany aquapark, marina i największa karuzela na świecie – te atrakcje czekają na swoje otwarcie w Dubaju w 2021 roku.

Atlantis The Royal

Apartamenty Royal Atlantis Resort & Residences mają zostać otwarte w tym roku, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana. Nieruchomość wartą 15 miliardów dolarów, będzie tworzyć 231 luksusowych apartamentów oraz 693 pokoje hotelowe. W 43-piętrowym budynku będzie znajdować się 90 basenów, w tym jeden niesamowity basen typu infinity, na tarasie na 22 piętrze (na wysokości 96 metrów nad ziemią). Restauracje hotelowe będą dostępne jedynie dla gości hotelowych, a szefami kuchni zostaną międzynarodowe sławy: Gastón Acurio, Costas Spiliadis, Ariana Bundy, Heston Blumenthal i Jose Andres.

Aquaventure

Z pewnością jest Wam znany park wodny Aquaventure położony przy hotelu Atlantis The Palm. Ten popularny obiekt, po modernizacji stanie się jednym z największych aquaparków na świecie. Nowością będzie 34-metrowa wieża ze zjeżdżalniami. Z Trident Tower wychodzić będzie 12 zjeżdżalni dla fanów wodnych przygód w każdym wieku. ProSlide MammothBLAST o długości 449 m będzie najdłuższą na świecie zjeżdżalnią. Całe rodziny będą mogły pokonywać w pontonach ostre zakręty, gwałtowne spadki i podjazdy pod górkę. Park będzie dostępny dla gości hotelu Atlantis The Palm, Atlantis The Royal oraz osób z zewnątrz.

Dubai Creek Tower

W Dubaju powstaje obiekt, który będzie górować nad dotychczasowym najwyższym budynkiem świata. Dubai Creek Tower ma mieć ponad 1300 metrów wysokości, tym samym spychając Burj Khalifa na drugie miejsce. Jednak data ukończenia budowy jest niepewna. Agencja Reuters podaje, że „największy w dubajski deweloper Emaar Properties wstrzymał na razie prace nad nowym budynkiem po tym, jak boom budowlany ostatnich lat doprowadził do nadpodaży wieżowców w Emiracie”.

Dubai Harbour

Dubai Harbour, o powierzchni prawie 186 000 m2, w przyszłości stanie się luksusowym hubem morskim, położonym tuż obok hotelu The Westin Mina Seyahi, pomiędzy Skydive Dubai a Palm Jumeirah. Będzie to największa marina w regionie, w której będzie cumować 1100 luksusowych jachtów. Na jego terenie będą także luksusowe hotele, bary, restauracje, kawiarnie, sklepy, a nawet rezydencje.

The Palm Tower

Gigantyczny, 52-piętrowy wieżowiec The Palm Tower jest już prawie na ukończeniu. Na pierwszych 18. piętrach budynku będzie znajdować się hotel The St. Regis Dubai The Palm, z 432 luksusowymi apartamentami. Na 50. piętrze będzie basen Aura infinity, nowa restauracja Sushisamba (51 piętro) oraz The View czyli publiczne obserwatorium na 52 piętrze. Planowane otwarcie w marcu tego roku.

Sky Walk

200 metrów nad ulicą, tuż obok Sky Walk przy Address Sky View Hotel, powstanie 30-metrowa szklana platforma, wystająca z tarasu widokowego. Pomimo tego, że nie ma jeszcze zbyt wielu szczegółów, z pewnością będzie do doświadczenie dla osób o mocnych nerwach.

Karuzela Bollywood Skyflyer

Pod koniec stycznia ponownie otwarto BOLLYWOOD PARKS ™ Dubai dla zwiedzających. Na gości czeka wiele nowych atrakcji, w tym najwyższa na świecie karuzela Bollywood Skyflyer. Karuzela ma wysokość 140 metrów, jest dostępna dla dzieci i dorosłych. Kręcenie się na karuzeli sprawia wrażenie jednoczesnego szybowania na lotni i huśtania się w powietrzu. Z pewnością, będzie to ulubione miejsce dla osób poszukujących adrenaliny, a sam pobyt w BOLLYWOOD PARKS ™ Dubai pozwoli poczuć prawdziwego ducha Indii.

Bezdotykowe automaty do samodzielnej odprawy na lotnisku w Dubaju