Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 20 sierpień 2018 15:58

W czerwcu w Polsce najbardziej podrożały hotele 3*

Napisane przez MG
Hotel Golden Tulip Airport w Warszawe Hotel Golden Tulip Airport w Warszawe materały prasowe

Średnia cena pokojonocy w czerwcu br. wyniosła 258,90 zł, i była o 7,83 proc. wyższa niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym. W największym stopniu podrożały obiekty o standardzie 3* (o 7,79 proc. do poziomu 246,78 zł).

Hotele o standardzie 1* podrożały o 7,78 proc. do poziomu 223,69 zł.

Spadek średniej ceny pokojonocy odnotowano jedynie w przypadku hoteli 5* (o 3,37 proc. do poziomu 557,44 zł).

 Jakie hotele wybieramy

W czerwcu miał miejsce wzrost udziału hoteli 4* w łącznej liczbie rezerwacji do poziomu 19,48% (wzrost o 2,05 p.p.). Wzrósł również udział obiektów nieskategoryzowanych – o 0,87 p.p. do poziomu 16,36 proc..

Pozostałe kategorie obiektów noclegowych były wybierane w mniejszym stopniu, niż w roku ubiegłym. Największy spadek udziału miał miejsce w przypadku hoteli 2* (o 1,83 p.p. do poziomu 9,07 proc.).

 Kiedy i gdzie rezerwujemy

W czerwcu największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu r/r zanotowano w Katowicach (68,15 proc.), Krakowie (42,1 proc.) i Bydgoszczy (41 proc.). Natomiast miastami, w których w tym samym okresie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji, były Toruń (-13,8 proc.), Opole (-5,7 proc.) oraz Chorzów (-3,5 proc.).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 6 dni przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o jeden dzień później niż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.