LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 04 maj 2017 20:37

Start-up z Polski zwycięzcą World Tourism Forum Lucerne

Napisane przez MG
Zwycięska ekipa Bidroom.com Zwycięska ekipa Bidroom.com archowum Bidroom.com

Założona w Holandii, a działająca w Krakowie platforma rezerwacyjna Bidroom.com została wybrana zwycięzcą „Startup Innovation Camp” podczas World Tourism Forum 2017 organizowanego w szwajcarskiej Lucernie.

W całym konkursie rywalizowało 170 start-upów z 50 krajów z całego świata. W kwietniu grono to zostało zawężone do 16 firm, a zwycięzcy zostali ogłoszeni na World Tourism Forum w Lucernie 3-go maja.
Bidroom.com wprowadza innowację na rynek rezerwacji zakwaterowania. Jego użytkownicy oszczędzają minimum pięć procent na każdej rezerwacji w porównaniu do cen oferowanych przez największe portale bookingowe takie, jak Booking.com, Agoda czy Expedia. Ponadto oszczędzają też hotelarze. Firma, w przeciwieństwie do swojej konkurencji, nie pobiera od nich prowizji, dzięki czemu są w stanie zaoferować przynajmniej pięcioprocentowe, a nierzadko nawet wyższe rabaty swoim gościom (czytaj: TUTAJ).
Poza prestiżem, zwycięzcy nagrodzeni zostali czekami wartymi 20 000 franków szwajcarskich oraz udziałem w dwuletnim programie coachingowym.

Michael Ros, współzałożyciel Bidroom.com, powiedział: „Ta nagroda jest dla nas wyróżnieniem za codzienną walkę o wniesienie sprawiedliwości do branży hotelarskiej. W ostatnich kilku miesiącach bardzo rozwinęliśmy się jako firma. Znacząco powiększyliśmy nasz krakowski zespół, zatrudniając specjalistów z różnych dziedzin. Nieustannie zwiększamy funkcjonalność naszej platformy i każdego dnia dodajemy do naszej oferty kolejne hotele. Jesteśmy zaszczyceni tą nagrodą, zwłaszcza że konkurencja była naprawdę silna. To dla nas ogromne wyróżnienie, ale i wielka motywacja do dalszych działań. Dzięki pozyskanym środkom będziemy dalej mogli wspierać środowisko hotelarzy, choćby sponsorując takie wydarzenia jak I Meet Hotel, które odbędzie się 1-go czerwca w Krakowie. Bardzo ważni są dla nas także użytkownicy. Chcemy, by czuli się częścią naszej społeczności.”