Noc Restauracji w Gdańsku już w czwartek

I.Kowalska

W czwartek 6 lipca odbędzie się po raz szósty Noc Restauracji w nowej, zmienionej formule. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce wyłącznie w Gdańsku.

W Nocy Restauracji 2017 udział wezmą wyłącznie lokale certyfikowane w projekcie „Smaki Gdańska”, realizowanym przez Miasto Gdańsk. Każdy z nich przygotuje specjalne menu degustacyjne w wyjątkowych cenach (od 75 zł), składające się z pięciu dań, które wspólnie stanowić będą interpretację gdańskich smaków.

Jak podała PAP, swoje najsmaczniejsze oblicze pokaże dwanaście certyfikowanych gdańskich lokali: Eliksir, Magiel, Mercato, Żabusia, Papieroovka, Restauracja & Browar PG4, Winne Grono, Zafishowani, Kubicki, Otwarta, Niepokorni, Szafarnia 10.

Anna Zbierska, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Miasta Gdańska, powiedziała: „Gdańsk jako pierwsze miasto w Polsce, zaczęło budować swój wizerunek z wykorzystaniem kulinariów charakterystycznych dla tego miasta, jego historii i położenia.”

Hubert Gonera, organizator przedsięwzięcia dodał: „Noc Restauracji zmienia swoją formułę, podobnie jak zmieniają się oczekiwania gości restauracji. W tym roku proponujemy menu degustacyjne, bo wiemy, że polski odbiorca jest już na to gotowy. Świadomych foodies coraz mniej interesują akcje „za pół ceny”, coraz bardziej liczy się jakość produktu i mistrzostwo szefa kuchni. Kolejnym krokiem będzie Noc Restauracji – Tasting Poland zakrojona na cały kraj w oparciu o selekcję certyfikowanych lokali”.

www.nocrestauracji.pl