Lotnisko we Wrocławiu – połączenie z Tel Awiwem przyciąga biznes

archiwum Lotniska we Wrocławiu

Obłożenie samolotów latających na trasie Wrocław – Tel Awiw wynosi ponad 80 proc.

Połączenie PLL LOT z Wrocławia do Tel Awiwu operuje od połowy czerwca. Pasażerowie korzystają z niego dwa razy w tygodniu – we wtorki i piątki. Od momentu uruchomienia skorzystało z niego już ponad 8 700 podróżnych.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Loty do Tel Awiwu funkcjonują raptem od kilku miesięcy, a w sierpniu średnie wypełnienie samolotów na tej trasie wynosiło nawet 83 proc. To wyjątkowo dobry wynik dla nowego kierunku. Zazwyczaj przewoźnicy pracują na takie wypełnienie kilka sezonów.”

Połączenie z Wrocławia do Tel Awiwu zainteresowało nie tylko osoby podróżujące w celach turystycznych, ale również biznesowych. Nic dziwnego – to gospodarcze centrum kraju. Prestiżowy „The Economist” pisze o nim, jako „Krzemowej Wadi” (Krzemowa od Doliny Krzemowej, Wadi od doliny pustynnej). Swoje ośrodki otwierają tutaj wielkie międzynarodowe firmy, między innymi Intel, Google czy Microsoft.

Łukasz Czajkowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, dodał: „Połączenie Wrocławia z tym światowym centrum biznesowym jest ważne dla wielu dolnośląskich firm. Są to najczęściej przedstawiciele szeroko rozumianej branży technologicznej oraz start-upy. Bezpośrednie loty ułatwiają współpracę biznesową.
Rozwój oferty lotniczej zwiększa atrakcyjność biznesową regionu. Trzygodzinna podróż, dwa razy w tygodniu, to ważny sygnał dla przedstawicieli izraelskich firm. Wygodne połączenia są dla nich zachętą do inwestowania w nowych miejscach. Znacząco poprawiają się też możliwości rozwoju biznesu w Izraelu dla polskich firm, szczególnie dotyczy to przedsiębiorstw technologicznych i start-upów.”   

Ron Ben Shahar, partner grupy deweloperskiej Angel Poland, inwestora między innymi OVO Wrocław czy Angel River, skomentował: „Dostępność i różnorodność lotów jest bardzo dużym udogodnieniem dla nas, naszych partnerów biznesowych, ale i pracowników. Od wielu lat jesteśmy związani z Wrocławiem, dlatego bardzo cieszy nas, że zwiększa się jego atrakcyjność biznesowa.”

Połączenie z Izraelem jest ważne dla Polaków szukających wrażeń kulturowych i religijnych, ale również dla mieszkańców Izraela, którzy zyskują szansę na poznanie Polski.

Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław, podkreślił: „Spodziewamy się coraz większej liczby podróżnych z Izraela na tej trasie. Nowe połączenie sprawia, że Wrocław może śmiało konkurować z Krakowem czy Warszawą, które do tej pory  pełniły rolę  najchętniej wybieranych destynacji.
Popularnością cieszą się zwłaszcza zamki i twierdze ulokowane w naszym regionie. Atutem dla podróżnych z Izraela jest też bliskość niemieckich i czeskich sąsiadów.”