Ryanair: Polacy wybierają Włochy, Hiszpanię i Grecję na długi weekend majowy

fot. Ryanair

Polscy turyści przygotowują się do nadchodzącej majówki, a dane linii lotniczych Ryanair pokazują, że planując ten długi weekend coraz chętniej wybieramy kierunki zagraniczne. Włochy, Hiszpania i Grecja to kierunki, które w tym okresie wybieramy najczęściej.

Statystyki Ryanair pokazują, że 40 proc. podróży majówkowych odbywa się do Włoch. Warto również dodać, że dużą popularnością cieszą się wyprawy na włoskie wyspy takie jak Sycylia czy Sardynia, które w tym okresie stanowią 14 proc. wszystkich lotów do tego kraju.

Hiszpania to kraj również cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem wśród polskich turystów. Według danych Ryanair w tygodniu majówkowym wybiera się tam 23 proc. Polaków – dotyczy to zarówno Hiszpanii kontynentalnej jak i Wysp Kanaryjskich.

Trzecim najpopularniejszym kierunkiem majówkowych wypadów wypoczynkowych jest Grecja, do której w tym roku planuje się wybrać 9 proc. podróżnych. Co więcej, podróże na greckie wyspy podczas długiego weekendu majowego stanowią aż 45 proc. wszystkich lotów realizowanych do tego kraju.

Dane Ryanair pokazują również, że coraz większym zainteresowaniem na tegoroczną majówkę cieszy się Francja. Do kraju tego w tym roku planuje wybrać się 8 proc. podróżujących.

„Obserwujemy stałe zainteresowanie polskich podróżnych kierunkami takimi jak Włochy i Hiszpania, zwłaszcza podczas długich weekendów, takich jak majówka. Nasza bogata oferta lotów do tych krajów pozwala podróżnym cieszyć się różnorodnym wypoczynkiem, od relaksu na plaży po zwiedzanie historycznych miast. Widzimy rosnące zainteresowanie kierunkami wyspiarskimi, co odzwierciedla nasza letnia oferta dla Polski z takimi nowościami jak Olbia z Krakowa czy Malta z Katowic. Co więcej, Ryanair przygotował błyskawiczną wyprzedaż na wybrane loty, a ceny biletów rozpoczynają się już od 89 zł” – powiedziała Alicja Wójcik-Gołębiowska, Head of Communications CEE & Baltics w Ryanair.

Źródło: system rezerwacyjny Ryanair za okres od 26 kwietnia do 6 maja 2024 roku.