LOT połączy Warszawę z Rzymem i Wrocław z Seulem

PLL LOT
fot. Gabrysia Grzyb/PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły powrót trasy Warszawa – Rzym oraz wprowadzenie nowego połączenia Wrocław – Seul. Narodowy przewoźnik zaoferuje podróżnym możliwość korzystania z dalekich połączeń z portów regionalnych.

Do siatki połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT wraca trasa Warszawa – Rzym. A ze stolicy Dolnego Śląska można będzie dostać się do Seulu. To kolejne dwie nowości zapowiedziane przez PLL LOT.

„Jako narodowy przewoźnik działamy ramię w ramię z polskim biznesem. W ostatnich dwóch latach nasi eksporterzy ulokowali we Włoszech towary o wartości przekraczającej 100 mld zł. Wierzę, że lepsza komunikacja ze stolicą tego wielkiego partnera gospodarczego Polski zapewni dalszy wzrost wymiany handlowej. Rzym jest też w czołówce najchętniej odwiedzanych przez Polaków miast, co potwierdzają rankingi branży turystycznej i wysokie wyniki sprzedaży naszych rejsów do Wiecznego Miasta z Radomia. Otwierając połączenie na trasie Warszawa – Rzym, odpowiadamy więc na oczekiwania pasażerów i zapraszamy ich do podróży naszymi liniami – jednymi z najbardziej punktualnych w Europie” – powiedział Michał Fijoł, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

W ofercie LOT-u znalazło się także połączenie do Seulu – stolicy i największego miasta Korei Południowej.

„Stale pracujemy nad przywróceniem PLL LOT trwałej rentowności. Stawiamy na doskonałość operacyjną i rozwój działalności w najbardziej obiecujących segmentach, wykorzystując wszelkie rynkowe okazje. Między innymi dlatego do naszej oferty dołączamy dalekie połączenia z portów regionalnych. Działamy na wysoce konkurencyjnym rynku, codziennie mierząc się z liniami dominującymi na światowym niebie. Nasze wyniki wypełnienia samolotów, zestawienia punktualności czy dane finansowe potwierdzają, że realizujemy właściwą strategię” – dodał prezes Michał Fijoł.

Pierwszy rejs z Lotniska Chopina na Lotnisko Rzym-Fiumicino zaplanowano na 30 października 2023 roku.  O godzinie 7:15 Boeing 737 MAX 8 będzie startował w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty. Z kolei o 16:30 odleci w środy, piątki i niedziele. Loty powrotne z Rzymu będą odbywać się od wtorku do niedzieli o godzinie 19:40 czasu lokalnego oraz w poniedziałki o godzinie 10:25.  W przyszłorocznym sezonie letnim narodowy przewoźnik będzie latał z Okęcia do stolicy Włoch również od poniedziałku do niedzieli, jednak z większą częstotliwością – zarówno lotów porannych, jak i popołudniowych. Loty na tej trasie będą trwały około dwóch godzin.

Do stolicy Korei Południowej, w sezonie zimowym, Boeing 787 Dreamliner będzie latał w piątki o godzinie 16:25, zaś w drogę powrotną wyruszy o 8:50. Lot potrwa około jedenastu godzin. W sezonie letnim samolot wystartuje z Wrocławia do Seulu o godzinie 18:05, zaś w drogę powrotną wyruszy o godzinie 9:05 czasu lokalnego.

Bank Pekao i PLL LOT nawiązują współpracę w programie Miles & More