Koleje linowe – zaczynają się przerwy techniczne

archiwum PKL
fot. archiwum PKL

Zbliża się czas planowania przeglądów serwisowych w ośrodkach turystycznych Grupy PKL. Pierwszy z nich rozpoczyna się 21 marca w ośrodku PKL Góra Żar. Na czas wiosennych przeglądów koleje linowe będą stopniowo wyłączane z ruchu pasażerskiego a ośrodki ograniczą funkcjonowanie.

W tym roku wiosenne przeglądy i prace serwisowe zaczynają się w ośrodku PKL Góra Żar od 21 marca i potrwają do 2 kwietnia. Na początku kwietnia rozpoczną się przeglądy kolei w ośrodku Grupy PKL Jaworzyna Krynicka, które zaplanowane zostały od 3 do 22 kwietnia. Do końca sezonu narciarskiego można skorzystać z 20 proc zniżki na zakup skipassów.

Marian Szewczyk, dyrektor ds. techniczno-operacyjnych PKL, powiedział: „Bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających z usług PKL jest zawsze dla nas kluczowe. Podobnie, jak chęć zapewnienia najwyższych standardów technicznych funkcjonowania kolei i urządzeń. Oprócz codziennej, tygodniowej i miesięcznej kontroli systemów zabezpieczeń dwa razy do roku – po sezonie letnim oraz zimowym – przeprowadzamy techniczne prace serwisowe i konserwacyjne, które wiążą się z czasowym przestojem funkcjonowania kolei. W ten sposób dbamy nie tylko o standardy naszych urządzeń, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych klientów.”

W kwietniu prace serwisowe zaplanowane są również w ośrodkach PKL Gubałówka, gdzie potrwają od 4 do 8 kwietnia, na Palenicy w Szczawnicy od 4 do 15 kwietnia oraz od 4 do 29 kwietnia w ośrodku PKL Mosorny Groń.

Na Kasprowym Wierchu sezon narciarski trwa najdłużej w Polsce. Z reguły nawet w okresie tzw. długiego weekendu majowego trasy są dostępne dla narciarzy. Prace serwisowe i przeglądy techniczne przygotowujące koleje i urządzenia w ośrodku PKL Kasprowy Wierch na sezon wiosenny rozpoczną się 9 maja i potrwają do 24 maja.