Dacia Spring ma odmienić elektromobilność, za moment będzie w Polsce. Namiesza na rynku?

Malutkie i proste do bólu auto Dacii będzie remedium na problemy z popularyzacją elektromobilności ? Pojawią się atrakcyjne oferty carsharingowe dla firm? Tradycyjne auta służbowe będą powoli odchodzić do lamusa?

Dacia Spring – czyli pragmatyzm marki Dacia w dobrej /niskiej cenie czy to wystarczy ?

Rumuńska marka podbiła polski rynek bardzo pragmatycznym podejściem. Szczególnie zaoferowany w atrakcyjniej cenie Duster stał się rynkowym hitem w Polsce. Dacia to niska cena wyjściowa, tanie części i serwis. A jak niska cena, to także tańsze ubezpieczenie.

Nie jest to marka life-stylowa, ale to wielu klientom wcale nie przeszkadza. Na podobnym koncepcie zbudowano ofertę elektrycznego Springa.

Nowa Dacia bazuje na modelu Renault City K-ZE, który miał podbić chiński rynek. I był przeznaczony stricte dla klientów z państwa środka. Relatywnie niższa cena to przede wszystkim brak wypasionych dodatków. Sama bateria i zasięgi też nie są imponujące. Bateria o mocy 27,4 kwh pozwoli realnie  na zasięgi w okolicach 200 km w jeździe mieszanej. I nie więcej niż 250-280 na mieście.

Nie pościągamy się też Dacią Spring. Przyspiesza do 100 w aż 19 sekund  i osiąga max prędkość 120 km . Choć pierwsze filmy z Francji pokazują iż pojedzie realnie odrobine szybciej (kosztem skokowego zużycia baterii).

Cześć osób może być rozczarowanych osiągami, jednak auto , jest przeznaczone do jazdy po mieście ewentualnie dojazdów do pracy. I w tym kontekście powinno być oceniane to co oferuje.

Dacia Spring – pierwsze wieści z Francji cena film i opinie po jeździe

Świeże informacje co do ceny i pierwszych testów dotarły do nas właśnie z Francji. Wyjściowa cena auta to okolice 17 000 Euro jednak w przypadku wielu dopłat(podstawowe to 27% wartości) spada bardzo znacznie. W tej cenie może to już być atrakcyjny produkt.

Francuzi opublikowali też pierwsze filmy, oceny auta nie są złe. Zwraca uwagę spory jak na tą klasę bagażnik, za to co nie dziwi, miejsca z tyłu jest mało. Jednak w tej klasie nie można się było spodziewać niczego innego. Dacia jest też zauważalnie głośniejsza od elektrycznych konkurentów, jednak w porównaniu z tradycyjnymi silnikami i tak dużo zyskuje. Nieco groteskowo wyglądają małe 14 calowe koła.

Francuskie firmy car-sharingowe już szykują super oferty w oparciu o ten model auta. Ma się pojawić bardzo  atrakcyjna oferta subskrypcyjna. Nad Sekwaną liczą iż Dacia da nowy impuls sponiewieranemu negatywnymi newsami segmentowi elektrycznego car-sharingu.

Nowy impuls także w Polsce – Panek wkrótce ogłosi swoją ofertę w oparciu o Dacie Spring?

Dacia ma szanse dać impuls elektro-mobilności także w Polsce. Jest to auto wręcz idealne dla krótkich miejskich ofert ale także jako substytut aut firmowych(na dojazd do domu), wykorzystywanych jak wskazują statystyki w nie wiele ponad 5% .

Trend do elektro-mobilności będzie się tylko wzmacniał ,wskazują na to płynące także z turystyki wiadomości ( vide ostatnie targi ITB w Berlinie). Nie można też lekceważyć czekającej na nas rewolucji w postrzeganiu i wykonywaniu pracy. Jej elastyczność i mobilność będzie już stałym element. Car-sharing i elektromobilność doskonale wpisują się także w ten trend.

Dacia poprzez swoją dostępność i minimalizm, dopasowuje się też doskonale do koncepcji ewolucyjnej elektromobilności promowanej przez Panek Carsharing. Firma uważa iż dochodzenie do pełnej elektromobilności musi być stopniowe i w oparciu o warunki rynkowe. Takiemu podejściu sprzyjają informacje o wycofywaniu się z rynku „luksusowego” w pełni elektrycznego car-sharigu kolejnych graczy vide zamkniecie projektu Innogygo.

Czekamy na oferty Panka dla biznesu, na bazie Dacia Spring, z pewnością auto zostanie zaoferowane car-sharingom w dobrej cenie. Już podczas prezentacji modelu podkreślano iż jest on przeznaczony właściwie głównie dla tego rodzaju klienta.

Klient indywidualny ma poznać ceny nowej Dacii w Polsce jeszcze w kwietniu. Można założyć iż racjonalne podejście rumuńskiego koncernu po raz kolejny przyniesie mu sukces w naszym kraju.

Panek – lider car-sharingu i elektromobilności da impuls innowacji w segmencie podróży służbowych