Ciężkowice: powstaje kolejna ścieżka w koronach drzew

fot. Jan Huber / unsplash

W Małopolsce trwa budowa nowej atrakcji turystycznej. Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna w koronach drzew powstaje w Ciężkowicach. Zakończenie budowy obiektu zaplanowano na koniec września 2022 roku.

Atrakcja była obiecywana turystom od wielu lat. Jednak projekt uda się zrealizować dzięki piątemu przetargowi, który wyłonił firmę realizującą inwestycję. Prace już się rozpoczęły, a termin zakończenia przewidziany został na wrzesień tego roku. Turyści już jesienią będą mogli przespacerować się ścieżką w koronach drzew siedemnaście metrów nad ziemią. Będzie ona dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza w Ciężkowicach zostanie wykonana z desek, a sama konstrukcja ze stali. Trasa łącznie będzie liczyła 1200 metrów, na której będzie znajdowało się wiele punktów widokowych oraz miejsc do edukacji ekologicznej. Nie będzie się również wiele różnić od tych, które już powstały w tym regionie.

Budowa ścieżki jest wpisana w projekt rozwoju turystyki, który zakłada powstanie Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Urząd Marszałkowski przekazał gminie dodatkowe dwa miliony złotych na zrealizowanie zadania. Łączna kwota realizacji projektu ma wynieść około 15 milionów złotych.

Małopolska – 13,3 mln gości w 2021 roku