Chorwacja – dwie nowe restauracje z gwiazdkami Michelin

archiwum restauracja 360Dubrovnik

Restauracje Pelegrini (Szybenik) i 360º (Dubrownik) otrzymały po jednej gwiazdce MICHELIN, a lista restauracji z rekomendacją MICHELIN (łyżka i widelec) poszerzyła się o 24 nowe obiekty. Te wyjątkowe rezultaty są efektem tajnych wizyt inspektorów MICHELIN w chorwackich restauracjach w 2017 roku.

Kristijan Staničić, dyrektor generalny Centrali Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, powiedział: „Nowe gwiazdki MICHELINA i nowe rekomendacje dla restauracji są potwierdzeniem, że nasza gastronomia zadowala bardzo wymagające kryteria międzynarodowe. MICHELIN jest synonimem gastronomicznej doskonałości, a oznaki MICHELINA dają wspaniały promocyjny potencjał, który destynacje z pewnością będą umiały wykorzystać. Chorwacka Wspólnota Turystyczna w dalszym ciągu będzie prowadziła aktywności związane z pozycjonowaniem Chorwacji, jako atrakcyjnego kierunku turystycznego z bogatą ofertą gastronomiczną.”

Chorwacja może się pochwalić 3 restauracjami z gwiazdką MICHELIN oraz 55 restauracjiami z rekomendacją MICHELIN (łyżka i widelec). W tym roku zostały również po raz pierwszy przyznane 4 oznaki Bib Gourmand dla restauracji, które oferują wysokiej jakości menu po przystępnych cenach: Konoba Mate (Korčula), Dunav (Ilok), Vuglec Breg (Krapina) i Konoba Fetivi (Split).

Włączenie nowych chorwackich restauracji do elitarnego grona MICHELIN jest nie tylko silną zachęta do dalszego rozwoju miejscowej oferty gastronomicznej, ale i wielką globalną promocją Chorwacji jako wysokiej jakości gourmet destynacji.

Warto przypomnieć, że pierwszą, chorwacką restauracją z gwiazdką MICHELIN została w 2017 roku restauracja Monte z Rovinja, która utrzymała gwiazdkę również na rok 2018.