Reklama

Reklama

Reklama

środa, 29 sierpień 2018 11:20

Grecos: Polacy zdobyli Zakynthos, Korfu i Kefalonię

Napisane przez MG
Korfu - Pontikonisi Korfu - Pontikonisi archiwum GreeceVisit

Na Zakynthos Polacy są już drugą nacją wśród odwiedzających, na Korfu – trzecią, a na Kefalonii – piątą. Stąd tamtejsze inwestycje z myślą o polskich turystach. Żółwie Caretta caretta, Zatoka Wraku i Błękitne Groty bardziej niż Polaków przyciągają tylko Brytyjczyków.

Z 200 tysięcy osób, które odwiedziły Zakynthos w lipcu, Polacy stanowili ponad 13 procent.

Mniej jest tu Włochów, Holendrów i Czechów. Polacy zachwycają się plażami, naturą i Zatoką Wraku, która jest wręcz oblegana przez turystów – zdjęcia z zatoki uczyniły to miejsce jednym z najbardziej rozpoznawalnych greckich widoków. Duże znaczenie ma też wysoki poziom hoteli dostępnych na wyspie.

Rosnąca popularność kierunku sprawiła, że w tym roku Grecos udostępnił swoim klientom kolejny obiekt z sieci Caretta Resort.
Wybudowany w tym roku i nowocześnie urządzony hotel Caretta Paradise z własnym parkiem wodnym już w pierwszym sezonie zdobył uznanie polskich turystów, szczególnie rodzin, w których gust trafiają choćby rodzinne pokoje z dwoma pomieszczeniami – dla dorosłych i dla dzieci.

Magdalena Czech, product manager Grecosa, powiedziała: „Praktycznie w każdym tygodniu mamy przynajmniej jedno zgłoszenie, że gościom Caretta Paradise tak się podoba, że chcą przedłużyć pobyt.Na początku sezonu w kilku przypadkach umożliwiliśmy dłuższe wakacje. Teraz, w szczycie, jest to dużo trudniejsze, bo hotel jest wypełniony po ostatni pokój. Nasi klienci bardzo często polecają go znajomym i bliskim. To inwestycja wysoko ocenianej przez polskich turystów sieci Caretta Resort, a była możliwa m.in. dlatego, że wiedzieliśmy, że trafi w oczekiwania naszych klientów.”

Jeszcze więcej Polaków odwiedza Korfu, najbardziej zieloną z greckich wysp. Według statystyk lotniskowych łatwiej tu spotkać tylko Brytyjczyków i Niemców.

Wyspa jest popularna wśród zamożnych klientów, ale ma ofertę dla każdego. Różne rodzaje plaż, mnóstwo atrakcyjnych zatoczek, miasto Korfu i urokliwe mniejsze miejscowości, do tego bogate spektrum hoteli i wodnych atrakcji zapewnia gościom wyspy, nazywanej też Kerkirą, szeroki wachlarz możliwości. Tak szeroki, że wielu turystów wraca tu kilkukrotnie.

Największą wyspą archipelagu i siedzibą władz regionu jest Kefalonia. Wyspa białych klifów dopiero zyskuje na popularności, a urzeka jaskiniami (w tym niepowtarzalną Melissani - miejscem, w którym trzęsienie ziemi odsłoniło podwodne jezioro) i nadmorskimi miejscowościami z wyjątkowo spokojnym tempem życia. Wrażenie robią różnorodne plaże, wśród nich otoczona marmurowymi klifami Myrtos, szeroka rajska Petani czy pomarańczowa Xi.

Grecos jest jedynym polskim touroperatorem organizującym pobyt na tej wyspie. Specjalista od wielkich greckich wakacji oferuje na Kefalonii m.in. opcję Auto w Pakiecie, dzięki której samochód na cały pobyt klienci obierają już na lotnisku i mogą delektować się urokami wyspy we własnym tempie.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.