Reklama

Reklama

Reklama

środa, 04 lipiec 2018 14:38

Koncern TUI inwestuje w wycieczkowce

Napisane przez MM
Koncern TUI inwestuje w wycieczkowce Hapag-Lloyd Cruises

Grupa TUI chce wzmocnić swoją pozycją na rynku rejsów statkami wycieczkowymi. Należąca do koncernu spółka Hapag-Lloyd Cruises poszerzy flotę o nowy Hanseatic.

Nowy statek stanie się własnością firmy w drugim kwartale 2021 roku, lecz już teraz uzgodnione zostały szczegóły finansowe transakcji, a zarząd i rada nadzorcza koncernu TUI wyraziła w maju zgodę na rozpoczęcie budowy okrętu.

We flocie hamburskiej firmy Hapag-Lloyd Cruises znajdują się już trzy nowe statki wycieczkowe Hanseatic nature, Bremę i Hanseatic inspiration: Europa i Europa 2. Nowy Hanseatic spirit budowany jest w norweskiej stoczni należącej do Vard Holdings Limited, firmy związanej z włoską Fincantieri Marine Group. Statek ma być wyposażony w najnowsze technologiczne rozwiązania sprzyjające środowisku, ponadto będzie mógł być wykorzystywany podczas rejsów w warunkach polarnych i tropikalnych. Pasażerowie mogą więc wybrać się nim i na Antarktydę i na rejs Amazonką.

W posiadaniu Grupy TUI znajduje się obecnie 16 statków wycieczkowych, należących do spółek zależnych: Hapag-Lloyd Cruises, British Marella Cruises oraz TUI Cruises.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.