Koncern TUI inwestuje w wycieczkowce

Hapag-Lloyd Cruises

Grupa TUI chce wzmocnić swoją pozycją na rynku rejsów statkami wycieczkowymi. Należąca do koncernu spółka Hapag-Lloyd Cruises poszerzy flotę o nowy Hanseatic.

Nowy statek stanie się własnością firmy w drugim kwartale 2021 roku, lecz już teraz uzgodnione zostały szczegóły finansowe transakcji, a zarząd i rada nadzorcza koncernu TUI wyraziła w maju zgodę na rozpoczęcie budowy okrętu.

We flocie hamburskiej firmy Hapag-Lloyd Cruises znajdują się już trzy nowe statki wycieczkowe Hanseatic nature, Bremę i Hanseatic inspiration: Europa i Europa 2. Nowy Hanseatic spirit budowany jest w norweskiej stoczni należącej do Vard Holdings Limited, firmy związanej z włoską Fincantieri Marine Group. Statek ma być wyposażony w najnowsze technologiczne rozwiązania sprzyjające środowisku, ponadto będzie mógł być wykorzystywany podczas rejsów w warunkach polarnych i tropikalnych. Pasażerowie mogą więc wybrać się nim i na Antarktydę i na rejs Amazonką.

W posiadaniu Grupy TUI znajduje się obecnie 16 statków wycieczkowych, należących do spółek zależnych: Hapag-Lloyd Cruises, British Marella Cruises oraz TUI Cruises.