Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

środa, 06 grudzień 2017 09:35

Biura podróży – klienci walą drzwiami i oknami

Napisane przez MG
Plaża Port Ghalib w Marsa Alam Plaża Port Ghalib w Marsa Alam AG

W ostatnich czterech tygodniach w biurach sprzedano o 40,8 proc. więcej ofert niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Polski Związek Organizatorów Turystyki przedstawił kolejny raport sprzedaży imprez turystycznych na przyszły sezon. W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016, w biurach podróży liczba rezerwacji wzrosła o 49,2 proc., zaś liczba klientów - o 53,2 proc.

Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MERLINX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 85,9 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – o 7,6 proc. a autokarowe – 6,4 proc.
W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, wzrosła liczba sprzedanych imprez autokarowych – o 11,1 proc., imprez z dojazdem - o 14,3 proc., zaś liczba samolotówek - o 62,7 proc.

Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2017 do 31 października 2018 roku, to pierwsza dziesiątka wyglądała tak: Grecja, Turcja, Hiszpania, Egipt, Bułgaria, Włochy, Albania, Chorwacja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Portugalia. Wśród dziesiątki najpopularniejszych kierunków znajdują się cztery greckie i po dwa egipskie i tureckie. Na podium znajdują się Antalya, Bodrum i Zakynthos.
Najmniej kosztują imprezy w Marsa Alam (1 913 zł) i w Hurghadzie (2 157 zł). Najdrożej jest w Heraklionie (2 743 zł) i w Bodrum (2 753 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty wzrosła w ostatnich czterech tygodniach o 40,8 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wyjazdy lotnicze wzrosły o 47,6 proc., autokarowe – o 7,9 proc. a wyjazdy z dojazdem własnym wzrosły o 17,5 proc.
Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2018 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku o 30 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 82,5 proc. wszystkich imprez.

Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które najlepiej się sprzedają w porównaniu z ubiegłym sezonem, to na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja (wzrost o 0,4 proc.). Dalej zaś: Turcja (tyle samo), Hiszpania (spadek o minus 14 proc.), Egipt (+117,4 proc.), Włochy (+18,8 proc.), Bułgaria (+19,3 proc.), Albania (+53,7 proc.), Austria (0,1 proc.), Tajlandia (+101,9 proc.) i Malta (100.9 proc.).
Na 14. pozycji znajduje się Maroko (wzrost o 186,8 proc.)

Jeśli chodzi o podział rynku to najwięcej, bo 20,2 proc. sprzedanych imprez przypada na Grecję. Na Turcję – 14 proc., Hiszpanię – 11,5 proc., Egipt – 8,6 proc., Włochy – 6,1 proc., Bułgarię – 5,2 proc.