Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 31 marzec 2015 22:49

Nieudany tydzień w biurach podróży

Napisane przez AG
Plaą w cypryjskim kurorcie Protaras Plaą w cypryjskim kurorcie Protaras AG

W ostatnim tygodniu klienci biur podróży liczba klientów w porównaniu z analogicznym okresem roku 2014 byłą mniejsza aż 11,8 proc., liczba rezerwacji spadła o minus 11,3 proc.

Klienci biur podróży w marcu rezerwowali imprezy z dużym wyprzedzeniem, średnio z wyprzedzeniem 80 dni. Udział imprez sprzedanych w ofercie lat minute wyniósł tylko 27,2 proc.,
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MerlinX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 84,7 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – 8,4 proc. a autokarowe – 6,8 proc. W ostatnim tygodniu, w, porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, spadla liczba sprzedanych imprez wszystkich rodzajów: samolotowych - o minus 11,7 proc., autokarowych - o minus 5,7 proc, z dojazdem własnym - o minus 17,6 proc.

Jeśli chodzi o kierunki, które cieszyły się wśród Polaków największym zainteresowaniem, to z pierwszej dziesiątki zniknęły Tunezja i Maroko, z pierwszej trójki wyskoczył Egipt, do pierwszej dziesiątki wskoczyła, po raz pierwszy Francja.
Liderem, dziesiąty tydzień z rzędu, była Grecja,, na pozostałych pozycjach w pierwszej dziesiątce znalazły się: Hiszpania, Turcja, Egipt, Bułgaria, Włochy, Chorwacja, Portugalia, Cypr, Francja.

Jeśli chodzi o najczęściej wybierane przez klientów docelowe lotniska, to w pierwszej dziesiątce znalazły się cztery lotniska greckie i poda tureckie i egipskie. Zmieniła się pierwsza trójka, wypadły z niej porty lotnicze Egiptu., pozostały: Antalya, Heraklion, Burgas.
Najmniej tygodniowe pobyty kosztują w Egipcie – Sharm El Sheik (2168 zł) i w Bułgarii – Burgas (2073 zł). Najdrożej jest w Antalyi (2737 zł) i na Rodos (2779 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży w marcu, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty zima 2015 i lato 2015 wzrosła o 8,7 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2014. Sprzedaż wycieczek autokarowych wzrosła o 17,8 proc., imprez z dojazdem własnym spadła aż o 21,1 proc., zaś samolotówki wzrosły o 10,9 proc.

Od rozpoczęcia sprzedaży Lata 2015 liczba klientów wzrosła o 4 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 83,6 proc. wszystkich imprez.
Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które w obecnym sezonie najlepiej się sprzedają i porównanie ich sprzedaży w porównaniu z ubiegłym sezonem, to czołówka nie zmienia się. Na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja( w porównaniu z ubiegłym rokiem + 3,5 proc.). Dalej zaś: Egipt (+15,8 proc.), Turcja (+ 8,6 proc.), Hiszpania (+ 11,8 proc.), Włochy (+27,5 proc.), Tunezja (minus 15,1 proc.), Bułgaria (+2,3 proc.), Portugalia (+ 2,1 proc.), Maroko (minus 28,9 proc.) i Cypr (+6 proc.). Zwraca uwagę wzrost - o +60,1 proc .- liczby klientów kupujących wyjazdy do Niemiec , znajdujących się na 19. Miejscu.