Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 31 marzec 2015 22:49

Nieudany tydzień w biurach podróży

Napisane przez AG
Plaą w cypryjskim kurorcie Protaras Plaą w cypryjskim kurorcie Protaras AG

W ostatnim tygodniu klienci biur podróży liczba klientów w porównaniu z analogicznym okresem roku 2014 byłą mniejsza aż 11,8 proc., liczba rezerwacji spadła o minus 11,3 proc.

Klienci biur podróży w marcu rezerwowali imprezy z dużym wyprzedzeniem, średnio z wyprzedzeniem 80 dni. Udział imprez sprzedanych w ofercie lat minute wyniósł tylko 27,2 proc.,
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MerlinX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 84,7 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – 8,4 proc. a autokarowe – 6,8 proc. W ostatnim tygodniu, w, porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, spadla liczba sprzedanych imprez wszystkich rodzajów: samolotowych - o minus 11,7 proc., autokarowych - o minus 5,7 proc, z dojazdem własnym - o minus 17,6 proc.

Jeśli chodzi o kierunki, które cieszyły się wśród Polaków największym zainteresowaniem, to z pierwszej dziesiątki zniknęły Tunezja i Maroko, z pierwszej trójki wyskoczył Egipt, do pierwszej dziesiątki wskoczyła, po raz pierwszy Francja.
Liderem, dziesiąty tydzień z rzędu, była Grecja,, na pozostałych pozycjach w pierwszej dziesiątce znalazły się: Hiszpania, Turcja, Egipt, Bułgaria, Włochy, Chorwacja, Portugalia, Cypr, Francja.

Jeśli chodzi o najczęściej wybierane przez klientów docelowe lotniska, to w pierwszej dziesiątce znalazły się cztery lotniska greckie i poda tureckie i egipskie. Zmieniła się pierwsza trójka, wypadły z niej porty lotnicze Egiptu., pozostały: Antalya, Heraklion, Burgas.
Najmniej tygodniowe pobyty kosztują w Egipcie – Sharm El Sheik (2168 zł) i w Bułgarii – Burgas (2073 zł). Najdrożej jest w Antalyi (2737 zł) i na Rodos (2779 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży w marcu, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty zima 2015 i lato 2015 wzrosła o 8,7 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2014. Sprzedaż wycieczek autokarowych wzrosła o 17,8 proc., imprez z dojazdem własnym spadła aż o 21,1 proc., zaś samolotówki wzrosły o 10,9 proc.

Od rozpoczęcia sprzedaży Lata 2015 liczba klientów wzrosła o 4 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 83,6 proc. wszystkich imprez.
Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które w obecnym sezonie najlepiej się sprzedają i porównanie ich sprzedaży w porównaniu z ubiegłym sezonem, to czołówka nie zmienia się. Na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja( w porównaniu z ubiegłym rokiem + 3,5 proc.). Dalej zaś: Egipt (+15,8 proc.), Turcja (+ 8,6 proc.), Hiszpania (+ 11,8 proc.), Włochy (+27,5 proc.), Tunezja (minus 15,1 proc.), Bułgaria (+2,3 proc.), Portugalia (+ 2,1 proc.), Maroko (minus 28,9 proc.) i Cypr (+6 proc.). Zwraca uwagę wzrost - o +60,1 proc .- liczby klientów kupujących wyjazdy do Niemiec , znajdujących się na 19. Miejscu.