Bezpłatny wstęp do muzeów w Poznaniu dla gości hotelowych

Brama Poznania/fot. Wojciech Mania/archiwum PLOT

Od soboty, 22 maja w poznańskich hotelach zrzeszonych w Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (PLOT) goście będą mogli otrzymać bezpłatne bilety do poznańskich muzeów, na początek do Bramy Poznania. Akcja potrwa dwa miesiące.

Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT, powiedział: „Dlatego Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna we współpracy ze zrzeszonymi w niej hotelami i najważniejszymi atrakcjami turystycznymi miasta zaproponowała akcję, które celem jest stworzenie dodatkowej zachęty do spędzenia czasu w Poznaniu i skorzystaniu z jego oferty.”

Od 22 maja przez kolejne cztery tygodnie goście hotelowi otrzymają bezpłatne bilety do Bramy Poznania. To otwarte w 2014 roku interaktywne centrum interpretacji dziedzictwa jest pierwszą tego typu instytucją w Polsce. Za pomocą interakcji i multimediów przybliża historię Ostrowa Tumskiego i Poznania od początków jego istnienia. Została wyróżniona w konkursie na najlepszy konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz zyskała tytuł jednego z 7 nowych Turystycznych Cudów Polski w konkursie „National Geographic”. W 2019 roku odwiedziło ją ponad 117 tys. osób. Oznacza to, ze jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Poznania.

Bilety do Bramy Poznania będą rozdawane do zameldowanych gości do dnia 19 czerwca, później w ręce turystów trafią bilety do Muzeum Narodowego w Poznaniu. To jedna z ważniejszych kolekcji w kraju. Można w nim zobaczyć sztukę polską i europejską od starożytności po współczesność. Ciekawostką jest jedyny w kraju obraz Moneta „Plaża w Pourville”.

Bezpłatne bilety będą mogli otrzymać goście następujących hoteli: Best Western Hotel Edison, City Solei – boutique hotel, Don Prestige Residence, Hampton by Hilton Poznań Old Town, Hotel Altus, Hotel Kolegiacki, Hotel Vivaldi, HP Hotel Park, IBB Andersia Hotel, Ibis Poznań Centrum, Ibis Poznań Stare Miasto, Mercure Poznań Centrum, Moxy Poznań Airport, Novotel Poznań Centrum, Novotel Poznań Malta, Puro Hotel Poznań, Sheraton Poznan Hotel.

Poznań zaprasza na webinar o swoich atrakcjach

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center