Bezpłatny wstęp do muzeów w Poznaniu dla gości hotelowych – ciąg dalszy

fot. Wojciech Mania

Dzisiaj rozpoczyna się druga odsłona akcji, dzięki której goście hoteli zrzeszonych w Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej otrzymują bezpłatne bilety do najważniejszych atrakcji muzealnych w mieście. Tym razem będzie to Muzeum Sztuk Użytkowych.

Ideą akcji jest ożywienie poznańskiej turystyki w okresie luzowania obostrzeń po pandemii. Organizatorem jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT) we współpracy z muzeami i instytucjami kultury oraz zrzeszonymi w organizacji hotelami.

Od 19 czerwca roku rusza druga odsłona akcji. Goście hotelowi przez kolejne cztery tygodnie będą obdarowywani bezpłatnymi biletami do Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu. Znajduje się ono na Wzgórzu Przemysła, w gmachu nawiązującym do zamku królewskiego, który stał tutaj przed wiekami. W kolekcji można zobaczyć przedmioty towarzyszące życiu codziennemu ludzi od średniowiecza. Warto odwiedzić dział poświęcony modzie i designowi w XX wieku. Ciekawostką jest “relikwiarzyk”, w którym spoczywa pukiel włosów Napoleona. To tylko kilka wątków z bardzo bogatej kolecji.

Uzupełnieniem zwiedzania jest taras widokowy na wieży zamkowej, z którego roztacza się panorama całego Starego Miasta w Poznaniu. Muzeum jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu.

W pierwszej odsłonie akcji, która zaczęła się 19 maja 2021 roku goście poznańskich hoteli mogli odwiedzać Bramę Poznania. To otwarte w 2014 roku interaktywne centrum interpretacji dziedzictwa jest pierwszą tego typu instytucją w Polsce. Za pomocą interakcji i multimediów przybliża historię Ostrowa Tumskiego i Poznania od początków jego istnienia.

Akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony branży turystycznej, a przede wszystkim samych turystów. Organizatorzy szacują że mogło zostać rozdanych nawet 5 tys. biletów.

Akcja będzie kontynuowana. O tym co będzie można zwiedzać w następnej odsłonie będzie można się przekonać za kilka tygodni. Miejsca na wypoczynek w poznańskich hotelach warto rezerwować już teraz, szczególnie, że jest w czym wybierać.

Bezpłatne bilety otrzymują goście: Best Western Hotel Edison ***, City Solei Boutique Hotel ****, Don Prestige Residence, Hampton by Hilton Poznań Old Town ***, Hotel Altus ***, Hotel Kolegiacki ****, Hotel Vivaldi ****, HP Hotel Park ***, Hotel IBB Andersia Poznań ****, Ibis Poznań Centrum ***, Ibis Poznań Stare Miasto **, Mercure Poznań Centrum ****, Moxy Poznań Airport, Novotel Poznań Centrum ****, Novotel Poznań Malta ***, Puro Hotel Poznań Stare Miasto, Sheraton Poznan Hotel *****

www.poznan.travel

Bezpłatny wstęp do muzeów w Poznaniu dla gości hotelowych

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center