Zmiany w zarządzie POT. Anna Salamończyk-Mochel i Marcin Różycki odwołani ze stanowisk

Rada POT na wniosek prezesa Rafała Szmytke podjęła uchwałę o odwołaniu wiceprezesa Marcina Różyckiego i wiceprezes Anny Salamończyk-Mochel. 

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej (POT), Rafał Szmytke, wszczął zmiany w strukturze zarządu, co skutkowało odwołaniem wiceprezesów: Anny Salamończyk-Mochel oraz Marcina Różyckiego.

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke, skomentował odwołanie wiceprezesów. Z dniem dzisiejszym wysłano decyzje odnośnie zakończenia współpracy. Zgodnie z postanowieniami, obowiązywać będzie trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Oficjalnym uzasadnieniem tej decyzji jest zakończenie projektu dotyczącego Bonu Turystycznego oraz zmiany w programie Wsparcia Mistrzów. Za realizację tego drugiego programu odpowiadał wiceprezes Marcin Różycki.

„Poszukuję wiceprezesów, którzy będą wspierać mnie w realizacji celów zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku. Priorytetem będzie skoncentrowana promocja na rynkach zagranicznych oraz kwestie krajowe, takie jak certyfikacja czy współpraca z regionami” – powiedział Rafał Szmytke, prezes POT.

Obecnie oddział zamiejscowy nie będzie likwidowany ze względu na obowiązujące umowy, a decyzje dotyczące jego przyszłości będą podejmowane w najbliższym czasie.

Anna Salamończyk-Mochel potwierdziła informację o odwołaniu i skomentowała:

„Odchodzę, ponieważ powierzone mi zadanie zostało wykonane. Od samego początku miałam pełną świadomość, że to projekt o ograniczonym czasie trwania. Opuszczam stanowisko z poczuciem satysfakcji, widząc, że zespół, którym kierowałam jest samodzielny i gotowy na kolejne wyzwania. Składam serdeczne podziękowania całej branży, z którą miałam przyjemność współpracować. Zostawiam za sobą bagaż pozytywnych doświadczeń zawodowych i osobistych, a moje kroki kieruję ku nowym wyzwaniom”.

Anna Salamończyk-Mochel została wiceprezeską w POT w lipcu 2020. Głównie nadzorowała zamiejscowy oddział POT w Wieliczce, który zajmował się wszystkimi sprawami dotyczącymi Polskiego Bonu Turystycznego. Przez lata zajmowała się projektami nastawionymi na budowanie współpracy międzynarodowej pomiędzy instytucjami edukacyjnymi i szkoleniowymi w kontekście realizowanych mobilności edukacyjnych – turystyka edukacyjna i stypendialna.

Marcin Różycki był wiceprezesem POT od lipca 2021 roku. Od grudnia 2018 roku do kwietnia 2021 pełnił funkcję zastępcy prezydenta Kielc. Odpowiadał m.in. za zadania z zakresu turystyki, sportu, edukacji, kultury i zdrowia. Przez wiele lat jego kariera związana była z hotelarstwem, przez pięć lat był zastępcą dyrektora jednego z kompleksów hotelowych w Kielcach.

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center