Wizz Air wspiera pilotki w nowym programie „She can fly”

Wizz Air ogłosił wczoraj (8 marca) uruchomienie programu She can fly dla kobiet, które chcą zostać pilotkami komercyjnymi. Akademia Pilotów Wizz Air to program szkoleniowy dla kandydatek i kandydatów. Od jego uruchomienia w 2017 roku ponad 150 osób pomyślnie ukończyło program i obecnie pracuje w Wizz Air.

Chociaż obecnie jedynie 5 proc. pilotów stanowią kobiety, linia Wizz Air jest zaangażowana we wspieranie równości płci w lotnictwie. Nowy program Akademii Pilotów skierowany do kobiet powyżej 18 roku życia i zapewnia ścieżkę kariery do zostania pilotką. Program szkoleniowy, w którym przyjmowane są kandydatki z niewielkim lub zerowym doświadczeniem, trwa 18 miesięcy we współpracy z Tréner Flight Academy na Węgrzech.

Kadeci dołączający do Wizz Air w ramach programu Akademia Pilotów Wizz Air, w tym programu She can fly, będą mieli możliwość obsługi stale rosnącej floty samolotów typu Airbus na ponad 950 trasach do prawie 200 miejsc docelowych w około 50 krajach. Rekrutacja nowych kadetów wspiera plany Wizz Air dotyczące ponad trzykrotnego powiększenia floty do 500 samolotów do 2030 r., dzięki czemu linia lotnicza zatrudni do 4600 nowych pilotów.

Kandydatki i kandydaci mogą aplikować do programu bezpośrednio na stronie Akademii Pilotów Wizz Air na stronie przewoźnika.

„W Międzynarodowy Dzień Kobiet z dumą ogłaszamy uruchomienie naszego nowego programu „She Can Fly” w Akademii Pilotów Wizz Air. Dzięki kompleksowemu programowi szkoleniowemu i pomocy finansowej jesteśmy zdeterminowani, aby umożliwić aspirującym pilotkom podążanie za marzeniami i przełamywanie barier związanych z płcią w branży lotniczej. Tylko 5 proc. pilotów komercyjnych na świecie stanowią kobiety, jednak uważamy, że nadszedł czas, aby to się zmieniło. Program „She Can Fly” ma na celu umożliwienie początkującym pilotkom realizowania swojej pasji do lotnictwa i osiągania celów zawodowych bez barier finansowych” – powiedział Attila Tóvári, szef szkolenia ATO w Wizz Air.

Wizz Air poleci z Rzeszowa do Rzymu