Wizz Air poleci z Rzeszowa do Rzymu

fot. materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Od 10 czerwca samoloty Wizz Air polecą z lotniska Rzeszów-Jasionka do Rzymu-Fiumicino. Całoroczne połączenia będą obsługiwane dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty.

Samoloty przewoźnika będą startować z lotniska w Fiumicino o 18.20, w Jasionce wylądują o 20.35. W drogę powrotną z Rzeszowa udadzą się o 21.10, by na lotnisku w Rzymie być o 23.35.

Fiumicino to główny i największy port lotniczy Włoch, zlokalizowany około 35 kilometrów od historycznego centrum miasta. Można do niego łatwo dojechać autostradą A91 oraz za pomocą autobusów i pociągu Leonardo Express, kursującego dwa razy na godzinę z peronu lotniskowego.

“Zapowiadaliśmy uruchomienie włoskiego kierunku i dziś mam przyjemność ogłosić, że Wizz Air będzie operować na nowej trasie ze stolicy Podkarpacia do Rzymu. To oznacza kontynuację naszej dobrej współpracy z węgierskim przewoźnikiem. Będzie to połączenie całoroczne, z dogodnym rozkładem zarówno dla pasażerów wyjeżdżających na wakacje, jak i udających się na krótkie wypady urlopowe” – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Z Jasionki do stolicy Italii latać będą Airbusy A321neo. To wąskokadłubowe, paliwooszczędne samoloty, charakteryzuje się znaczącą redukcją hałasu i emisji CO2, które zabierają na pokład 239 pasażerów. Bilety, których ceny rozpoczynają się od 99 zł, są już dostępne na stronie wizzair.com.

“Ogłoszone dzisiaj połączenie dostarczy jeszcze więcej możliwości bezpiecznego podróżowania z Polski. W sumie dajemy do wyboru 179 tras, które obsługiwać będzie najbardziej przyjazny dla środowiska samolot A321neo” – dodaje Tamara Nikiforova, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Wizz Air i Neste łączą siły w wykorzystaniu zrównoważonego paliwa

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center