Rekordowy kwiecień na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Ponad ćwierć miliona pasażerów od początku roku

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka /fot. Krystian Dobrzański

Lotnisko Rzeszów-Jasionka odnotowało rekordowy wynik w kwietniu, obsługując prawie 72 tys. pasażerów. To już ponad 257 tys. podróżnych, którzy skorzystali z usług tego lotniska od początku 2023 roku. Wzrost wyniósł 18 proc. w porównaniu z najlepszym dotychczasowym kwietniem, który miał miejsce w 2018 roku.

Od początku 2023 roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad 257 tys. pasażerów. W kwietniu z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka skorzystało prawie 72 tys. osób.

„Kolejny rekordowy miesiąc pozwala nam z optymizmem patrzeć w najbliższą przyszłość. Licząc na doskonałe wyniki w sezonie letnim zachęcam do skorzystania z wakacyjnych czarterów do Grecji, Turcji, Bułgarii, Albanii czy malowniczej Czarnogóry albo do wyboru regularnych połączeń do Rzymu, Zadaru, Nowego Jorku (Newark) lub Gdańska” – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Optymistyczne wyniki dają nadzieję na udany sezon letni, zachęcając do skorzystania z licznych połączeń wakacyjnych, których znacznie więcej będzie dostępnych już od początku czerwca, gdy Ryanair poleci do Zadaru, LOT do Gdańska, a Wizz Air do Rzymu.

„Dzięki połączeniu lotniczemu do stolicy Włoch mieszkańcy Podkarpacia będą mieli możliwość odbycia wyjątkowej podróży śladami św. Jana Pawła II po Rzymie i okolicach. Warto również zwrócić uwagę, że obecnie mamy w ofercie codzienne połączenia do dwóch lotnisk przesiadkowych, w Warszawie oraz Monachium, skąd można już polecieć niemal w każdy zakątek świata” – podkreśla prezes Adam Hamryszczak.

W kwietniu z lotniska w Jasionce najchętniej latano do Warszawy (18,4 tys. pasażerów) oraz Londynu (14,9 tys.). Liderem wśród przewoźników jest Ryanair, który obsłużył ponad 27 tys. osób. Na drugim miejscu są Polskie Linie Lotnicze LOT – 20 tys.

Wizz Air poleci z Rzeszowa do Rzymu


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center