Nowy kierunek z Rzeszowa. Inauguracyjny lot do Kefalonii

fot. Waldemar Mazgaj/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

W czwartkowe popołudnie na lotnisku Rzeszów-Jasionka odbył się inauguracyjny lot do Kefalonii. Ta grecka wyspa dołącza do Podgoricy i Rzymu jako nowa oferta w tegorocznej siatce połączeń portu lotniczego w Rzeszowie.

Jedną z nowości rzeszowskiego lotniska na lato 2023 są loty do Kefalonii. W tegorocznej siatce połączeń znalazły się też połączenia do Podgoricy i Rzymu z podkarpackiego portu lotniczego.

„W tym sezonie letnim oferujemy 23 kierunki do 12 krajów, licząc na jeszcze większe zainteresowanie pasażerów niż w roku ubiegłym, gdy obsłużyliśmy ponad 730 tys. osób. Szczególnie atrakcyjnymi pozycjami w ofercie wydają się być kierunki czarterowe, ale nie można też zapominać o regularnych połączeniach do Rzymu, Zadaru czy Gdańska. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie” – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Letnie czartery z Jasionki rozpoczęły się pod koniec kwietnia, gdy uruchomiono połączenie do tureckiej Antalyi. We wtorek poleciał pierwszy czarter na Zakynthos, a w czwartek do tureckiego Bodrum oraz wspomnianej Kefalonii. To największa wyspa Archipelagu Wysp Jońskich i szósta pod względem rozmiarów wyspa Grecji.

Już od piątku Ryanair rozpoczyna loty do Zadaru, od soboty PLL LOT do Gdańska, a w niedzielę ruszają czartery na Kretę, zaś od przyszłego tygodnia na Rodos oraz do Korfu i Burgas. Jednym z hitów lata mają być połączenia Wizz Air do Rzymu, które rozpoczną się w środę. Nieco później polecą pierwsze samoloty do Albanii i Czarnogóry. Podgorica to druga z tegorocznych nowości w czarterach.

Z Jasionki codziennie można też dostać się Lufthansą do Monachium, jednego z największych europejskich hubów przesiadkowych. Sporo pasażerów korzysta też z transferów na lotnisku Chopina, ponieważ narodowy przewoźnik aż 32 razy w tygodniu obsługuje trasę do Warszawy. Od początku 2023 roku lotnisko w Jasionce obsłużyło już ponad 330 tys. pasażerów.

Rekordowy kwiecień na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Ponad ćwierć miliona pasażerów od początku roku

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center